Wakacyjne atrakcje na Bahama, wielki kapitał i wspaniała rozrywka, turystyczne perełki na Bahama, atrakcje, Zurich w Tropikach, New Prowidence, Nassau, Paradise, Atlantis, plaże, wakacje, wczasy.

Turystyczne perełki na Bahama, atrakcje

Plac Parlamentu (XIX w.) – miejsce, w którym są najważniejsze zabytki miasta: Statue of Queen Victoria (pomnik królowej Wiktorii), Parlament House (Parlament), budynek administracji kolonialnej i Sądu Najwyższego. 

Warto odwiedzić Fort Charlotte (1788), jak i małe miasteczka na zachodzie wybrzeża, gdzie kiedyś ukrywali się piraci i przemytnicy nielegalnego rumu.

Zasługują na uwagę i naturalne piękno przyrody wyspy – wiele podwodnych jaskiń, Garden-of-the-Groves, Rand Memorial,i Coral Island – największa na świecie rafa, sztucznie utworzona z podwodnym obserwatorium.

Nie czas – na nudy na Bahama

Odwiedź kompleks Atlantis – jedno z największych akwariów w otwartym terenie. Labirynt, który symuluje ruiny zatopionej Atlantydy, kopię piramidy Majów z wodnymi zjeżdżalniami i przejrzysty tunel pod wodą. 

Przechadzaj się wśród butików i sklepów wolnocłowych, a wieczorem trochę rozrywki – zarezerwuj stolik w restauracji, a w nocy, przejdź się do kabaretów i kasyn. 
Oto kilka miejsc, które trzeba zapamiętać przed wyjazdem w podróż na Bahamy. 
Na wyspach Andros, Berry, Bimini – połowy doskonałe.

Na wyspach Eleuthera i Abakos – najlepsze nurkowania. Na wyspie Inagua można popływać z delfinami i poskramiać rekiny,a Grand Bahama – idealne miejsce dla miłośników golfa.

Zurich w Tropikach

New Providence – główna i najczęściej odwiedzaną wyspą Bahamów.
Wielu nazywa ją Nassau przez analogię do stolicy Bahamów, która znajduje się tutaj.
Nassu została nazwana w 1695 roku na cześć holenderskiego księcia orańskiego Nassau, po objęciu przez niego brytyjskiego tronu. Wymiary wyspy – 34km x 11 km na lądzie. Nassau jest jednym z największych centrów kapitałowych na świecie.

Wyspę nazywa się „Zurich-em w tropikach”, ponieważ mieści się tam ponad 400 banków i funduszy powierniczych.

Paradise Island – niewielka wyspa na Bahamach, na Oceanie Atlantyckim i jest połączona mostem z główną wyspą New Providence.