Reklama
Strona główna Karaiby Dominikana Wczasy dla seniorów na Dominikanie – gdzie mogą spokojnie wypocząć starsi ludzie?

Wczasy dla seniorów na Dominikanie – gdzie mogą spokojnie wypocząć starsi ludzie?

Gdzie na Dominikanie mogą spokojnie wypocząć seniorzy?. Najlepsze miejsca dla poszukujących spokoju i ciszy.

111

Dominikana to idealne miejsce na wczasy dla wszystkich grup wiekowych. Jest tam, bowiem bardzo dobrze zorganizowane zaplecze turystyczne, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny. Wspaniałe egzotyczne otoczenie, ciepłe i lazurowe morze, piękne plaże, góry, a także mnóstwo innych atrakcji. Można znaleźć zarówno miejsca spokojne, które idealnie nadają się na urlop z dziećmi, lub po prostu dla tych wszystkich, którzy oczekują spokojnego wypoczynku.

Wczasy dla seniorów na Dominikanie – najlepsze miejsca dla poszukujących spokoju i ciszy.

Dominikana wszystkich bez wyjątku zachwyci swoją różnorodnością barw, kultur, ludności, obyczajów i religii, zderzenia nowoczesności z zabytkami, a także zderzenia luksusu z biedą. Wszystko to znajdziemy na wyspie, którą Kolumb i wielu jeszcze po nim, nazywało: rajem na ziemi. Każdy jednak ma inne wyobrażenie o raju na ziemi i czego innego będzie oczekiwać po wczasach na Dominikanie. Seniorzy, którzy przybywają na Dominikanę poszukują najczęściej miejsc spokojniejszych, choć lubią też zwiedzać okolicę. Warto, więc znaleźć spokojny, mały hotelik, gdzie nie ma wielu imprez rozrywkowych, wówczas, będziemy mogli w spokoju, oddawać się rozkoszom lenistwa. Jeżeli to nam się już znudzi, to warto, choć na parę godzin, wybrać się z wycieczką na safari głąb wyspy, aby zobaczyć jak żyją miejscowi, w maleńkich wioskach. Wspaniałe są plantacje trzciny cukrowej, czy też plantacje kawy, a także sady, w których zadziwiają drzewka pomarańczowe i krzewy kakaowca. Warto zatrzymać się na półwyspie SAMANA, gdzie czas płynie o wiele wolniej i leniwiej niż gdziekolwiek indziej. Inne miejsca polecane dla seniorów to: SAN PEDRO czy BAYAHIBE.

Wczasy dla seniorów na Dominikanie – praktyczne wskazówki.

Seniorzy, którzy cenią sobie wczasy w ciszy i spokoju, powinni wybierać nieduże hotele, najlepiej w małych miejscowościach. Tam jest zazwyczaj najmniej turystów i mniej ludzi młodych, którzy ściągają głównie do dużych miast. Wtedy będziemy mieć pewność, że wieczorem, nie zakłóci nam snu głośna muzyka i hałasy. Warto dokładnie pytać w biurach podróży, jaki rodzaj rozrywek w danym hotelu jest preferowany. Starsi ludzie, którzy planują wczasy na Dominikanie, powinni pamiętać o wysokiej temperaturze powietrza i wysokiej wilgotności. Osoby chorujące na serce, powinni uważać w porach największego nasłonecznienia i koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą potrzebnych leków.