Opis ciekawych miejsc na Dominikanie wartych zobaczenia, jakie są ceny wycieczek i czy warto tam polecieć na wczasy?

Dlaczego warto polecieć na Dominikanę?

Dominikana to państwo położone na wyspie Haiti, dokładnie w jej wschodniej części, na Morzu Karaibskim. Stolicą państwa jest Santo Domingo, które należy do najbardziej zaludnionych miast tego państwa. Inne duże miasta to: Santiago, San Pedro i La Romana. Dominikana posiada bardzo burzliwą historię. Także w czasach nam współczesnych wciąż miała nieustabilizowaną sytuację, dopiero w ostatnich latach zapanował tam względny spokój polityczny, gdyż obalono dyktatury wojskowe. Większa część tamtejszej ludności to chrześcijanie, choć ta wiara często miesza się z wyznaniami pogańskimi, takimi jak na przykład wudu.

Jakie są ceny wycieczek na Dominikanę?

Ceny wycieczek na Dominikanę są stosunkowo niskie dla europejczyków, a najniższe na całych Karaibach. Z tego też względu, coraz częściej wybieramy ten rejon, na miejsce swoich wakacji.

Klimat na Dominikanie – gdzie warto pojechać na wycieczkę?

Dominikana to państwo-wyspa na Morzu Karaibskim z tropikalnym klimatem. Przez cały prawie rok występują tu bardzo wysokie temperatury, które przerywane są jedynie jesienią i zimą, porami deszczowymi i licznymi huraganami. Dużą część wyspy pokrywają lasy tropikalne, które wpływają na występowanie tam bardzo dużej wilgotności powietrza. To zderzenie wysokich temperatur z dużą wilgotnością powietrza, często jest bardzo nieprzyjemna dla europejczyków, którzy nie są przyzwyczajeni do takiego rodzaju klimatu. Możemy więc odczuwać nieco gorsze samopoczucie, osłabienie, które jednak po dłuższym pobycie zazwyczaj mija. Tropikalna, bujna roślinność, wysoka temperatura powietrza i wody, to wszystko zachęca turystów z całego świata. Zaplecze turystyczne w wielu regionach na Dominikanie jest na bardzo wysokim poziomie, jednak dopiero w ostatnich latach jest tam wielu turystów. Jest to związanie z niespokojną sytuacja, która od lat występowała w tym kraju. Obecnie jest względny spokój, więc miłośnicy ciepłych krajów, dzikiej przyrody, mają szansę na wakacje w prawdziwym raju. Miejscowości turystyczne, które warto odwiedzić to:

  • La Romana
  • Punta Cana
  • Puerto Plata.

O czym należy pamiętać jadąc na Dominikanę – kiedy warto jechać?

Przed wyjazdem na Dominikanę, należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciwko malarii. To właśnie na Haiti i Karaibach występują komary, które przenoszą tą niebezpieczną chorobę. Należy też pamiętać o tym, że mimo dość znacznego rozwoju gospodarczego w tym kraju, ludność go zamieszkująca jest bardzo biedna. To też przyczynia się do znacznej przestępczości- częste są napady rabunkowe na turystów. Należy więc chronić swoje rzeczy, pieniądze i nigdzie nie wybierać się w pojedynkę. Na Dominikanę najlepiej jechać w grupach, ze zorganizowanymi wycieczkami, z przewodnikiem, który ma doświadczenie. Bądźmy też ostrożni podczas kupowania jedzenia, a zwłaszcza jedzenia w mało znanych miejscach- najlepiej stołować się w hotelu, w którym się mieszka, a nie w przypadkowych knajpkach na mieście. Nie pijmy też podawanej przez miejscowych wody, woźmy zawsze ze sobą wodę butelkowaną, którą najlepiej przywieźć ze sobą.

Omijajmy Dominikanę jesienią, gdy występuje pora deszczowa i niebezpieczne huragany. Jeżeli wyruszamy na wycieczkę w środku lata, pamiętajmy o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej, gdyż temperatury i słońce, są tam wyjątkowo wysokie.