Kreta wyspą Słońca z piękną pogodą.

Tak najkrócej można opisać ten malowniczy zakątek Grecji. Jest to spowodowane faktem, iż panująca pogoda na Krecie to przeszło 300 godzin słonecznych oraz bardzo ciepłe i suche lato (panujące temperatury sięgają 38 st.C) a także dość łagodne zimy (najniższa temperatura w ciągu dnia osiąga 16 st.C). Najlepszy czas na wczasy na Krecie to okres czerwiec – październik. Wtedy panują tam dość przyjazne i wysokie temperatury. Można też do woli zażywać przyjemnych kąpieli morskich, które pomagają jednocześnie ochłodzić się (dotyczy to głównie gorącego i suchego lata). Bardzo pięknie i malowniczo jest również na Krecie w lutym, kiedy wyspę pokrywają kwitnące połacie magnolii – taki widok to prawdziwe zaskoczenie dla nas Polaków.

Wakacje na Krecie …

… to przede wszystkim wypoczynek rodzinny (czekają na nich między innymi wodne parki rozrywki) . To również idealna propozycja dla aktywnych (warto by odwiedzili oni Wąwóz Samaria ciągnący się z północy na południe wyspy). Ta opcja polecana jest również dla wszystkich miłośników plażowania (najlepsze plaże to: Preveli, Balos, Vai (naturalnie porośnięta palmami) i Elafonissi). Dlaczego warto wybrać się na urlop na Krecie? Głównie ze względu na sam fakt, iż Kreta to największa grecka wyspa – warto więc zobaczyć ją na własne oczy i przekonać się o jej faktycznym pięknie. Poza Kreta to liczne atuty takie jak piękne plaże i bardzo przyjazny klimat. Kreta oferuje liczne atrakcje takie jak: skutery, narty wodne, skoki spadochronowe czy nurkowanie.

Czas wolny na Krecie

Czas wolny możemy spędzić goszcząc takie miejsca jak:

PLAŻE

plaża Star jawiąca się jako swoiste centrum rozrywkowe dla całej rodziny; piękna czysta błękitna woda, bogaty kompleks zjeżdżalni i basenów, bungee, piana party;

PARKI WODNE:

Oceany Aquaworld Aquarium – niewielki prywatny park wodny z licznymi okazami zwierząt i roślin morskich; indywidualny przewodnik snuje fascynujące opowieści o każdym żyjątku, które widzimy w akwarium (ciekawa atrakcja głównie dla dzieci); oraz OCENY Acquaplus Waterpark – duży kompleks rozrywkowy z licznymi zjeżdżalniami i wieloma innymi atrakcjami;

WĄWOZY:

Samaria – malowniczy kompleks wysokich skał i stromych kamienistych ścieżek poprzeplatanych potoczkami i strumieniami, z których można było czerpać wodę do picia; jest to najdłuższy wąwóz w Europie Imbros – najpiękniejszy wąwóz na wyspie, ciągnie się on przez 8 km; jest on pełen wąskich przejść i stromych skał; idealnie nadaje się na wyprawę dla osób, które poszukują wytchnienia od gwaru nadmorskich kurortów.

OBIEKTY ZABYTKOWE:

Ruiny Pałacu Minosa powstałego w okresie 2000-1400 p.n.e. był to największy kompleks najbardziej okazałych pałaców tamtej epoki; Katedra Agios Minas największa katedra na obszarze całej Grecji.