Turcja wczasy – informacje podstawowe dla wyjeżdzających na wakacje.

Turcja to bogactwo zabytków i interesujących miejsc. Egzotyczna roślinność, kilometrami ciągnące się piękne plaże, luksusowe hotele i apartamenty. Turcja w wakacje to także raj dla zwolenników aktywnego wypoczynku, którzy mogą uprawiać w Turcji nie tylko sporty wodne, ale również rekking i paragliding. Mimo, że panuje w Turcji kultura Islamu, znajdziecie tutaj mnóstwo rozrywek. Jedne z najbardziej znanych kurortów to: Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side, Marmaris, Bodrum, Dalaman, Fethiye, Larnaca. Osobiste dobre rady dla turystów, którzy będą spędzać wakacje w Turcji po raz pierwszy.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić na wczasach w Turcji to odwiedzić łaźnię turecką. Ciekawe doświadczenie, które przygotowuje naskórek do światła słonecznego i chwila relaksu. Słońce opala tutaj szybko i nie znal litości. Jeśli skorzystasz z łaźni tureckiej na czerwoną opaleniznę jak ja to zrobiłem, to współczuję:-)

Zanim kupisz wycieczki fakultatywne, zbadaj rynek i popytaj o ceny w kilku miejscach. Wtedy wynegocjuj najlepszą cenę na wszystkie na raz u jednego dostawcy. Ja zapłaciłem aż o 30% mniej niż reszta za 6 wycieczek. Było to 5 lat temu, ale do tej pory pamiętam, że za całodniowy rejs łodzią w Marmaris, z wliczonym posiłkiem i nielimitowaną ilością piwa, wina i napojów bezalkoholowych zapłaciłem 7 funtów brytyjskich!!! Było to jednak dość dawno temu i w maju, czyli przed pełnią sezonu w Turcji.

Zauważyłem też, że z końcem maja i początkiem czerwca wszystkie ceny w restauracjach i barach idą w Turcji do góry. Dlatego najlepszy czas na wczasy w Turcji to nie wakacje w Polsce, tylko początek i połowa maja, kiedy pogoda jest idealna, a baseny wciąż czyste:-) Przy gitarze i piwie rozmawiałem z “tubylcami” o kulturze i powiedziano mi, że w wielu miejscach woda w basenie całkowicie wymieniana jest na początku sezonu, więc później miejscowi przestają się w nich kąpać:-) Mam nadzieję jednak, że to tylko był żart i zbijali się ze mnie, ale nigdy nie wiadomo:-)

Co warto zwiedzić w Turcji.

Osobiście bardzo miło wspominam Baseny Kleopatry i Pammukele – baseny z ciepłą wodą , Efez dla lubiących miejsca historyczne, no i koniecznie Istambuł, jeśli będziecie mieli okazję z rejsem po Bosforze. Niestety nie miałem w czasie jednodniowego pobytu w Stambule udanej pogody, której Wam życzę oraz super wczasów w Turcji. Na pewno wrócicie z wakacji w Turcji wypoczęci i pełni energii z mnóstwem niesamowitych wspomnień.