Zambia, Afryka – safari, Royal Livingstone i Zambezi Sun, zebry, żyrafy, antylopy swobodnie spacerujące po hotelu, na wodospadzie Victoria Falls. Niezapomniane wakacje w Zambii.

Zambia – wczasy w Afryce

Zdaniem wielu doświadczonych podróżników podróż do Południowej Afryki nie byłaby kompletna bez wizyty w Zambii. Dlaczego? Zambia – miejsce narodzin rzeki Zambezi, dostarcza swe wody do jednego z najpiękniejszych wodospadów na świecie – Victoria Falls. Wybudowany nie dawno w Livingstone w Zambii kompleks hotelowy Sun International (Royal Livingstone i Zambezi Sun), pozwalają poczuć atmosferę dziewiczej przyrody bez konieczności rezygnacji z komfortu wypoczynku. Gdzie można jeszcze znaleźć zebry, żyrafy, antylopy, swobodnie spacerujące po hotelu! W Zambii, na wodospadzie Victoria Falls, znajdziesz mnóstwo rozrywki skacząc na bungee z wysokości 110 metrów Parki narodowe Zambii nie ustępują bogactwem flory i fauny innym krajom w Afryce. Zwiedzając Zambię zobaczycie Afrykę jaką widział legendarny pierwszy odkrywca D. Livingstone.

Geografia i położenie Zambii

Geografia: kraj rozciąga się od jeziora Tanganika do Caprivi Strip w Namibii. Graniczy na pónocy z Demokratyczną Republiką Konga, na północny-wschód – z Tanzanią na wschodzie – z Malawi, na południowym-wschodzie – z Mozambikiem, na południu – z Zimbabwe, Botswaną i Namibią, na południowy-zachód – z Namibią i Botswaną, na zachodzie – z Angolą. Główne atrakcje przyrodniczycze kraju – wodospad Victoria na wysokości 110 m, rzeka Zambezi na granicy z Zimbabwe i wodospad Kalambo o wysokości ok.245m. na granicy z Tanzanią. 
Stolica – Lusaka.

Klimat

Klimat: Klimat kraju podrównikowy z trzema porami: deszczową i ciepłą (od listopada do kwietnia), suchą i miejscami chłodną (maj-lipiec), gorącą i suchą (sierpień-październik). Temperatura waha się od 15″C w lipcu do 27`C w październiku. Roczna suma opadów na północy wynosi 1500 mm, a na południu – 700 mm. Maksymalne opady deszczu występują w okresie od listopada do kwietnia.

Safari

Zwierzęta: Zambia słynie z bogactwa i różnorodności przyrody, która jest obecnie najlepiej zachowana w parkach narodowych. W sawannach i lznajdują się antylopy, zebry, żyrafy i inne duże ssaki roślinożerne, a z drapieżników – lwy, lamparty, hieny i psy padlinożerne. W wodach znajdują się krokodyle i hipopotamy. Bardzo bogaty jest świat ptaków. Oprócz lokalnych gatunków w Zambii zimują ptaki z północy z północy.

Atrakcje: główną atrakcją tego kraju – słynny gigantyczny wodospad Victoria wysokości 110 metrów, a szerokość prawie 1700 m – znajduje się w regionie przygranicznym kraju na rzece Zambezi, w pobliżu miasta Livingston. W mieście: muzeum antropologiczne i muzeum etnograficzne. Zambii jest około 20 parków narodowych m.in. KafuzSioma – NgveziLuangwa, i inne. Jedną z głównych atrakcji w Zambii, z wyjątkiem kilku parków narodowych, jest miasto Kabwe – nieopodal znaleziono szczątki tak zwanego „człowieka Rodezji„, żyjącego w tym samym czasie co neandertalczyk.