Reklama
Strona główna Grecja Zwiedzanie Aten – atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Aten – atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć?

Ateny wycieczki - zwiedzanie Aten - atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć, wycieczki fakultatywne, najlepsze hotele, , Ateny Peryklesa i dzisiejsze.

733
zwiedzanie aten

Ateny dzisiaj

Dzisiejsze Ateny to ogromna, nowoczesna metropolia, licząca sobie ponad 4 miliony mieszkańców. Miasto to jest symbolem nie tylko współczesnej Grecji, ale także całej cywilizacji Zachodniej. To kolebka demokracji. Do duchowego pokrewieństwa z tym miastem z dumą przyznaje się cała Unia Europejska. To tutaj w 2003 roku Polska podpisała akt akcesyjny do struktur UE.

Historia Aten

Teren zajmowany przez dzisiejsze Ateny był zamieszkiwany już 6000 roku p.n.e. Nawa „Ateny” pochodzi prawdopodobnie z języka pelazgijskiego i znaczy tyle, co „ceramika”. Historia miasta zaczyna się jednak w 1600 roku p.n.e., kiedy to miasto zostało umocnione fortyfikacjami. 
Swój „złoty wiek” Ateny przeżywały za czasów panowania Peryklesa, w V wieku p.n.e. To wtedy przebudowano Akropol do postaci, którą posiada on aż do dzisiaj.

Atrakcje turystyczne w Atenach

Ateny posiadają bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową. W zależności od środków, którymi dysponujemy możemy udać się albo do bardzo luksusowych hoteli, jak np., Philippos Hotel, czy Omonia Grand Hotel, albo do trochę tańszych, ale mimo to wygodnych miejsc, jak Hotel Aphrodite, Fresh Hotel, czy Tempi Hotel. Niektóre z nich są usytuowane w pobliżu Akropolu.

Wycieczki fakultatywne do Aten

Obecnie wiele biur podróży ma w swojej ofercie tzw. wycieczki fakultatywne. Możemy zatem wyjechać na urlop do Grecji i na miejscu wykupić fakultatywną wycieczkę do Aten. Cena takiej wycieczki to około 40 euro. W jej ramach możemy zobaczyć najważniejsze miejsca w stolicy Grecji, zwiedzić muzea, zrobić zakupy, a także spróbować miejscowej kuchni. 

Taka wycieczka to świetna propozycja dla kogoś, komu nie zależy na tym, by wniknąć daną w kulturą starożytnej Grecji. Może on prosto z plaży pojechać do Aten po to, by choć w przelocie poznać geniusz starożytnych Greków.