Chcemy zadzwonić z Grecji

Komunikacja w podróży to ważna rzecz. Wydawać by się mogło, że nie będzie tańszego rozwiązania niż wysłanie e-maila. I tak, i nie. O ile mamy dostęp do bezpłatnego internetu to rzeczywiście może to być dobre rozwiązanie.

Pamiętajmy jednak, że już komunikatory VoIP niekoniecznie sprawdzą się na stosunkowo wolnych łączach wi-fi. Same natomiast kafejki internetowe w niektórych rejonach to dość droga przyjemność, więc czasem lepiej jest zwyczajnie zadzwonić.

Telefonujemy z Grecji, kilka cennych porad

Oto kilka cennych porad, które mogą okazać się skuteczne i pomocne:

 • Wielu operatorów proponuje wykupienie specjalnych kart dla rozmów telefonicznych. Nie wszystkie usługi są godne polecenia, ale niektórym warto się przyjrzeć.
 • W niektórych greckich sieciach komórkowych bardzo tanie jest wysłanie wiadomości tekstowej, więc i to może być lekarstwem na nasze bolączki. 
 • Najbardziej opłacalne telefony znajdziemy w budkach telefonicznych, gdzie ceny będą relatywnie najniższe.
 • U różnych operatorów ceny za połączenia są różne, warto więc najpierw wybrać, jeśli mamy taką możliwość, z usług której sieci chcemy korzystać poza granicami Polski.
 • Przede wszystkim jednak nie zapominajmy, że i tak nic nie zastąpi tradycyjnej kartki pocztowej.
 • Rozmowy telefoniczne powinniśmy zostawić na najpilniejsze wypadki, w razie na przykład, kłopotów zdrowotnych czy problemów z powrotem do kraju. Pamiętajmy też, że jeśli nie zdążyliśmy się właściwie przygotować do wyjazdu to już na miejscu możemy zawsze poprosić o pomoc konsulat czy ambasadę.
 • z Roamingiem jest różnie. Nie do końca wiadomo jak będzie wyglądał nasz rachunek. Nawet jeśli mamy darmowe rozmowy w Unii Europejskiej. Łatwiej sprawdzić internet. W hotelu czy kafejce możemy połączyć się do darmowej sieci Wi-Wi i porozmawiać przez Messengera, WhatsUpa, Skype lub Facetime.

Ceny rozmów telefonicznych z Grecji

O ceny rozmów telefonicznych możemy spytać nawet w punktach sprzedaży prasy, gdzie, podobnie jak w Polsce, można kupić specjalne karty pozwalające na obniżenie kosztów rozmów. A, że u Greków uprzejmość jest chyba cechą wrodzoną to na pewno możemy liczyć na pomoc w wyborze właściwej opcji.

Przed wyborem jednak powinniśmy spróbować odpowiedzieć na kilka pytań:

 • Ile czasu planujemy wykorzystać na rozmowy telefoniczne
 • Czy wolimy korzystać z telefonii komórkowej czy z telefonów stacjonarnych lub budek telefonicznych 
 • Czy na pewno nie możemy telefonów zastąpić na przykład wiadomościami tekstowymi, albo mailem
 • Jaki budżet mamy do wykorzystania- pamiętajmy, że jedziemy głównie wypoczywać, a nie wisieć na telefonie. Jeśli założymy sobie cenę około złoty pięćdziesiąt do dwóch złotych za minutę rozmowy to na pewno trochę przeszacujemy, więc pozostanie nam niewielki zapas.