Maroko, wczasy, wakacje, zabytki, przewodnik, wycieczki, pogoda, mapy

Agadir – pogoda

Agadir mieści się w południowo-zachodniej części Maroka. Dlatego klimat i pogoda w mieście uwarunkowane są przez znajdujący się na Zachodzie Ocean Atlantycki. Temperatury w ciągu roku nie spadają poniżej 9°C. Zatem turyści chętnie spędzają tutaj wczasy nawet podczas kalendarzowej zimy. W grudniu i w styczniu temperatury mimo chłodnych nocy, w dzień mogą osiągać wartość nawet 23°C. Najcieplejszymi miesiącami w Agadirze są oczywiście lipiec i sierpień. W tym czasie słupek rtęciowy na termometrze będzie wskazywał nawet 30°C. Podczas szczytu sezonu turyści mogą spodziewać się nie tylko wielkich upałów, ale także braku opadów atmosferycznych. 

Agadir – wczasy

Wczasy spędzone w Agadirze to idealna forma relaksu i oderwania się od szarej rzeczywistości, która najczęściej dotyka mieszkańców strefy umiarkowanej w pierwsze dni jesiennej zawieruchy. Wypoczynek nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego i zetknięcie się z tamtejszą kulturą jest dla wielu ludzi prawdziwym przeżyciem. Agadir polecany jest szczególnie osobom, które zawsze chciały posmakować marokańskich klimatów, ale cenią sobie przy tym odrobinę luksusu. Największym walorem Agadiru jest to, że wczasowicze mogą przyjeżdżać tutaj przez cały rok. Bo w każdym miesiącu zastaną zdecydowanie korzystniejszą pogodę niż w Polsce. 

Agadir – przewodnik

Przyjeżdżając do Maroka, od razu należy zapomnieć o leniwym leżeniu na plaży, kraj ten kryje w sobie tak wiele cennych zabytków godnych zobaczenia, które owiane są nie tylko tajemniczą historią, ale także orientalną kulturą i religią. Również Agadir zawiera sobie wiele cennych obiektów i miejsc. Całe turystyczne centrum Agadiru mieści się na głównej ulicy Boulevard du 20 Aout. Tutaj można spędzić mile całe popołudnie, przechadzając się po marokańskich sklepach z pamiątkami, oglądając tutejsze wyroby rękodzielnictwa, a na koniec relaksując się w kameralnych kawiarniach. Dla pasjonatów historii, idealnym miejscem może okazać się muzeum, w którym znajdują się fotografie z czasów trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Agadir w 1960 roku. Ponadto ciekawym miejscem jest częściowo rekonstruowany fort, który miał chronić miasto przed Portugalczykami. Oryginalne mury pochodzą jeszcze z czasów XVI wieku, niestety po licznych wojnach i trzęsieniu ziemi praktycznie nic nie zostało z tamtych czasów. Agadir jest fantastycznym miejscem dla miłośników przyrody. W końcu to tutaj można wypocząć w zespole ogrodowym Cardin de Olhao. Kompleks zieleni stworzono na symbol rozejmu Maroka z Portugalią. Innym „zielonym” miejscem w regionie Agadiru jest niezwykły Park Narodowy Sus-Massa. Park znajduje się tylko kilometrów za miastem, a można zetknąć się tam z prawdziwym cudem przyrody. Możliwe do zobaczenia są skupiska rzadkich gatunków ptaków, wśród których wyróżnia się flamingi, dostojnie brodzące po malowniczych wybrzeżach. 

Agadir

Agadir położony jest w południowo-zachodniej części Maroka, przez co jest jednym z najbardziej wysuniętym w tym kierunku kurortem w całym kraju. Niecałe 200 kilometrów na północny-wschód znajduje się Marrakesz, a stolica Maroka, czyli Rabat, położony jest w zbliżonym kierunku około 400 kilometrów od Agadiru.