Marrakesz – pogoda, wczasy, przewodnik, mapa. Ciekawe miejsca i zabytki. Pogoda w Marrakeszu, kiedy najlepiej jechać na wycieczkę do Marrakeszu?

Marrakesz to zabytkowe miasto, leżące na południu Maroka, na przedgórzu gór Atlas. Jeżeli chodzi o jego wielkość, jest to czwarte z kolei miasto Maroka. Choć obecnie nie jest stolicą, to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Posiada bardzo ciekawą historię i masę zabytków. Zostało ono założone przez sułtana z dynastii Almorawidów w 1062 roku. Pełni ono nieoficjalnie rolę stolicy, południowej części Maroka.

Przewodnik po Marrakeszu- ciekawe miejsca i zabytki

Od samego początku w jego centrum, Medynie skupiało się całe życie religijne i kulturalne tego miasta. Obecnie jest to miejsce oblegane przez kupców, sklepikarzy i turystów. Wszystkie zabytki skupione są w centrum miasta, wokół zabytkowego meczetu Kutubijja, z którego wieży rozciąga się wspaniały widok na całą okolicę. Do późnych godzin wieczornych, na placu wokół meczetu są otwarte stoiska handlowe, można kupić pamiątki i jedzenie. Jest to szczególne miasto Maroka, gdyż jak dotąd nie zostało ono zeuropeizowane, na każdym kroku spotkamy się z egzotyczną kulturą berberyjską i afrykańską. Jest to miasto najchętniej odwiedzane przez turystów, nie tylko w całym Maroku, ale w całej Afryce. Oprócz Medyny, koniecznie trzeba zwiedzić dzielnicę żydowską, z ogromnym meczetem MOUASSIN, a także grobowce i pałace bogatych sułtanów. Nie sposób w kilku zdaniach opisać tego magicznego miasta, które urzeka praktycznie na każdym kroku, kręte i wąskie uliczki, w których na pewno się zgubimy nie raz, zachęcają do wielogodzinnych, spokojnych spacerów. Bez obawy możemy spacerować, gdyż z każdego miejsca widoczna jest wieża meczetu na starym mieście, więc z pewnością trafimy wreszcie do centrum.

Pogoda w Marrakeszu-, kiedy najlepiej jechać na wycieczkę do Marrakeszu?

Marrakesz to miasto pełne zabytków, które trzeba koniecznie zobaczyć. W porze letniej temperatury są tam bardzo wysokie, zatem na zwiedzanie lepsza będzie wiosna lub też jesień. Nie będą nas wówczas męczyć upały Afryki południowej, a co bardzo ważne, w porze letniej wynoszą one nawet powyżej 40 ’ C. Zatem dla nas Europejczyków, są, więc nawet niewyobrażalne.