Akamas – opis

Region Akamas położony jest w najbardziej wysuniętej na zachód części Cypru. Dokładniej znajduje się na północ od turystycznej miejscowości Pafos, w którym znajduje się port lotniczy.
Najważniejsze ośrodki turystyczne oraz wioski rybackie, które warto zobaczyć w tym regionie są w zasięgu ręki.

Akamas – wycieczka

Półwysep Akamas jest jednym z najczęściej odwiedzanych regionów na słonecznym Cyprze. W końcu właśnie z tym miejscem powiązana jest mityczna opowieść o narodzinach greckiej bogini – Afrodyty.
Półwysep można zwiedzać na własną rękę, ale także przebywając w innej części wyspy, istnieje możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej na Akamas.
Biura podróży bardzo często oferują swoim klientom Safari Kamas, czyli objazd jeepem po całym przepięknym regionie.

Akamas – zwiedzanie

Zwiedzanie po Półwyspie Akamas najlepiej rozpocząć od przejrzenia przewodnika i zaznaczeniu na mapie miejsc, które nas najbardziej interesują. Jeśli zdajemy się na biuro podróży, trasa jest już odgórnie zaplanowana. 
Zazwyczaj przejażdżka rozpoczyna się objazdem po Parku Krajobrazowym Akamas, kolejno kierując się w stronę zachodniego wybrzeża Cypru, czyli w miejsce narodzin Afrodyty. Znajduje się tutaj bowiem jedna z najczystszych plaż Lara, na której rok rocznie żółwie zielone składają swoje jaja.
Najpiękniejszym widokiem są tutejsze skały rozlegające się na całym wybrzeżu, a także tworzące wspaniałe ostańcowi formy na płyciźnie Morza Śródziemnego.

Akamas – zabytki

W ogólnodostępnych przewodnikach ciężko jest znaleźć jakiekolwiek informacje na temat zabytków architektonicznych w regionie Akamas. Wszystko za sprawą tego, że obszary te ze względu na swoją wysoką wartość przyrodniczą, są praktycznie nienaruszone przez ingerencję człowieka.
Dlatego warto udać się licznymi szlakami na spacery i zjednoczyć się z dziewiczą naturą. Jeden z takich szlaków wiedzie obok Łaźni Afrodyty, rzekomo bogini zażywała tutaj kąpiele. Turyści będą mijać malownicze zatoczki, a przy okazji mogą cieszyć się pełnym słońcem.

Akamas – czy warto?

Każdy kto był na Półwyspie Akamas na pewno nie żałuje tej decyzji. Kontakt z naturą, a także niezapomniane widoki sprawiają, że wielu turystów powraca tutaj jeszcze niejednokrotnie. Ponadto panują tutaj fantastyczne warunki do nurkowania zarówno snorklowania jak i nurkowania bardziej zaawansowanego, czyli z profesjonalnym sprzętem.