Najlepszy czas na wakacje na Anguilla. Klimat, pogoda, temperatury i życie turystyczne na wyspie, zatoki, plaże, skalne groty i jaskinie przyciągają turystów aktywnych, snorkeling, nurkowanie wśród wspaniałych raf koralowych, windsurfing.

Anguilla, wyspa na Karaibach

Wyspa Anguilla – prawdopodobnie zawdzięcza swoją nazwę położeniu o wydłużonym kształcie, w tłumaczeniu oznacza „węgorz”. 
Anguilla – to niewielkich rozmiarów wyspa, która znajduje się w północnej części Małych Antyli. Anguilla jest we władaniu Wielkiej Brytanii, ale jest niezależnym terytorium.

Klimat na Anguilla

Klimat na wyspie jest tropikalny, bardzo gorąco, a średnia roczna temperatura waha się od +17°C do +25°C. Północno-wschodnie wiatry przynoszą ochłodzenia od Oceanu Atlantyckiego, zmniejszając odczucie gorąca, ale w letnie popołudnie w słońcu termometr może pokazać +39°C. 
Najczęściej pada deszcz w Anguilla pod koniec sierpnia do początku listopada, a skala opadów wynosi tylko od 700 mm do 1200 mm rocznie. Ponadto, intensywne opady deszczu i nieznaczny spadek temperatury obserwowane są od lipca do października.
To dlatego, że w tych miesiącach na wyspie występują huragany i burze tropikalne, więc najlepszy czas na wakacje w Anguilla jest zimą.

Życie turystyczne na Anguilla

Linia brzegowa wyspy to plaże z białym, miękkim jak mąka piaskiem, obmywanym przez krystalicznie czyste, błękitne wody. Zdaniem wielu, są wspaniałe rafy koralowe. To, czego potrzebujesz do zwiedzania podwodnego świata: Snorkeling, nurkowanie, a także windsurfing i inne sporty są dostępne w nadmiarze podczas wakacji w Anguilla.

Północne zatoki doskonale nadają się do sportów wodnych, jak również, aby z klifu cieszyć się widokiem zachodzącego słońca. Możesz znaleźć ustronne miejsce, na przykład: Shoal Bay East, Katouche Bay, Long Bay, West End Bay, Captains Bay, Barnes Bay, Prickley Pear Cays, Limestone Bay, Little Bay, Crocus Bay, Meads Bay – chyba, że szukacie czegoś z z bogatym życiem turystycznym?.

Po wschodniej stronie są zatoki: Dog Island, Mimi Bay, Shoal West Bay, Blowing Point, Sandy Bay Hill, Windward Point Bay, Savanna Bay, Forest Bay, Elsie Bay, Rendezvous Bay, Cove Bay, Maundays Bay, Sandy Island.
Nurkowie wybrali sobie Bay Harbour, Stoney Bay z morskim parkiem Stoney Ground, Seal Island, Prickley Pear, jako miejsca najbardziej wygodne i piękne do nurkowania. 
Wiele tajemnic jest ukrytych w głębi licznych grot, jaskiń i zagłębieniach skalnych Proposed Park w pobliżu Island Harbour, Pitch Apple koło wsi Brimmigan, Blackgarden Hole w pobliżu skał i Big Spring w pobliżu Island Harbour, ale najbardziej egzotycznyczną i niezwykłą jaskinią Wyspy jest – Old Ta.