Wakacje na Anguilla dla VIP, prestiż i koloryt wczasów na Anguilla, Janet Jackson i Celine Dion, informacje dla biznesu – telefony, waluta, czeki podróżne, banki, płatności, prestiżowe wczasy, do czego porównać?

Prestiżowe wczasy

Jeden z najbardziej prestiżowych karaibskich kurortów Anguilla uważana jest pod względem cen, taryf i luksusu za ośrodek dla turystów klasy VIP. Anguilla – idealne miejsce wypoczynku dla osób poszukujących najwyższej klasy usług turystycznych i wspaniałej atmosfery.
Gwiazdy światowej klasy wykupują wczasy na Anguilla, ponieważ wyspa jest jednym z niewielu miejsc, gdzie mają zagwarantowany spokój w wypoczynek w zacisznym luksusowym miejscu.
A jeśli w hotelu w Anguilla masz szczęście, aby zobaczyć Janet JacksonCeline Dion – nie staraj się jej autograf. Tylko dlatego, że nie jest to akceptowane.

Oficjalnym językiem w Anguilli jest angielski. Część populacji posługuje się również kreolem będącym połączeniem angielskiego i języków afrykańskich.

Hotele pięciogwiazdkowe na Anguilla

  • ALTAMER RESORT – THE AFRICAN SAPPHIRE VILLA
  • ALTAMER RESORT – THE BRAZILIAN EMERALD VILLA
  • ALTAMER RESORT – THE RUSSIAN AMETHYST VILLA 
  • CAP JULUCA 
  • CERULEAN VILLA 
  • COVE CASTLES VILLA RESORT
  • CUISINART RESORT & SPA 
  • VICEROY HOTEL AND RESORT
  • MALLIOUHANA

Informacje dla biznesu – telefony, waluta, czeki podróżne, banki, płatności

Telefony na Anguilla 
Na Anguilla są doskonałe środki komunikacji: można korzystać z telefonu i faksu (z bezpośrednim wyjściem), sieci bezprzewodowych i internetowych.

Waluta, wymiana waluty i płatności

Oficjalną walutą na Anguilla jest East Caribbean Dollar (XCD lub EC $), równy 100 centom. W obiegu są banknoty o nominałach 100, 50, 20, 10 i 5 dolarów i monety: 1 dolar, 50, 25, 10, 5, 2 i 1 cent.
Dolar amerykański dopuszczony jest do swobodnego obrotu.
W wielu sklepach ceny podane są zarówno w dolarach amerykańskich jak i we wschodnich dolarach karaibskich. Praktycznie na całej wyspie można używać dowolnej waluty świata, a kursy walut są regularnie publikowane w lokalnej prasie. Płatności w nominałach 50 dolarów i 100 dolarów nie są akceptowane u wielu usługodawców na wyspie, dlatego zaleca się wymianę banknotów na mniejsze. 
Wymiana walut: Waluty mogą być wymieniane w kasach banku, hotelach i dużych supermarketach (najlepsze warunki do wymiany kapitału oferują banki Barclays i Scotiabank).
Korzystanie z kart i czeków podróżnych: Akceptuje się wszystkie karty kredytowe (preferowane Visa, MasterCard i American Express). Czeki podróżne mogą być zrealizowane w siedzibie banków, hoteli i supermarketach. Aby uniknąć dodatkowych kosztów prowizji za przeliczenia, zaleca się stosowanie czeków podróżnych w dolarach amerykańskich. 

Banki: Banki są czynne od poniedziałku do czwartku od 8.00 do 13.00 i od 15.00 do 17.00 w piątki – od 8.00 do 16.00.

Prestiżowe wczasy, do czego porównać?

Koszty i jakości usług świadczonych na Anguilla Island można postawić na równi z tymi na Lazurowym Wybrzeżu i Sardynii.
Jezioro Anguilla o wysokiej zawartości soli pomaga w chorobach balneologicznych i przyczynia się do przywrócenia zdrowia układu oddechowego. Spróbuj wyobrazić sobie urok Anguilla – tego klejnotu na Karaibach, zmysłami wczuj się w spokojną i wyrafinowaną atmosferę wypoczynku na Anguilla. Być może czas spędzony tutaj da poczucie, że Anguilla jest prywatnym sanktuarium, gdzie chcesz wracać znowu i znowu.