Wakacyjna oferta Wysp Bahama. Ślady piratów na Bahama, pirackie podwaliny pod Nassau, stolicę Bahamów, klimat na Bahama, oficjalny język i waluta.

Wakacyjna oferta Wysp Bahama

Wyspy Bahama, to nazwa związana z rykiem fal, lagun turkusem, ciepłym piaskiem i wszechobecnymi palmami. Bahama – małe państwo w Indiach Zachodnich, i składa się z 30 dużych i setki małych wysp zbudowanych z rafy wapienia. Naturalne piękno Wysp Bahama, ich względna izolacja wobec siebie, bujna tropikalna przyroda, łagodny klimat, jak również wspaniałe możliwości uprawiania sportów wodnych przyciągają turystów przez cały rok.

Pirackie podwaliny pod Nassau

Nassau – stolica Bahamów, znajduje się na wyspie New Providence. Na początku było to małe portowe miasto, ale obecnie mieszka tu połowa całej populacji. 
Miasto założone przez Anglików i zostało nazwane Charlestown na cześć króla Karola II, który darował ziemię brytyjskiej arystokracji. Później zostało przemianowane na cześć nowego króla angielskiego Wilhelma III – przedstawiciela słynnej dynastii Orange-Nassau.
Nassau jest słynne ze swojej pirackiej przeszłości. Tutaj znajdowała się przystań piratów pod komendą Edwarda Teach’a, zwanego Blackbeard (Czarnobrody), jak również twórcy pirackiej flagi – Rekhema. Jednak czasy piratów – rozbójników dawno minęły.

Dziś na Bahama przeważa cisza i spokój. To jest prawdopodobnie najbardziej popularne miejsce wypoczynku dla szanujących się Amerykanów i Kanadyjczyków.
Słońce, morze i stabilna pogoda pozwala odpoczywać przez cały rok.
Najbardziej luksusowe hotele są skoncentrowane w Nassau na Cable Beach, plaży nazwanej na cześć pierwszego telegrafu na wyspie, założonego na Bahamach.
W sąsiedztwie New Providence jest mała wyspa Paradise, połączona z „dużym lądem” dwoma mostami.

Klimat na Bahama

Tropikalny i subtropikalny. Stabilny przez cały rok. Średnia temperatura w lecie 32°C, zimą 20°C. Temperatura wody 23-27°C.

Deszcz najczęściej pada od maja do października. 

Język: angielski, kreolski.

Waluta: Dolar bahamski – jednostka walutowa Bahamów od 1966 roku. 
1 dolar = 100 centów. Kod walutowy wg ISO 4217: BSD.
W obiegu znajdują się:
* monety o nominałah 1, 2, 5, 10, 15 i 25 centów.
* banknoty o nominałah 1/2, 1 , 3, 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów.