Wczasy i wakacje na Aruba, turystyczne atrakcje i życie nocne na Aruba, kiedy jest najlepszy czas na urlop na Aruba?, bezpieczeństwo, komunikacja, ceny, sklepy i zakupy.

Aruba, topografia wyspy

Aruba topografia: nietypowa dla regionu Karaibów, co jest związane z bardzo suchym klimatem. Wegetatywny system składający się z bujnej roślinnościi wielu kaktusów występuje wśród wspaniałych formacji pagórkowatych.
Ze względu na klimat i mało korzystne warunki glebowe, główną uprawą jest tu aloes, który nie wymaga nawadniania. Jest to także główny towar eksportowy Aruby.

Turystyczne atrakcje na Aruba

Gościom kurorty oferują ogromny wybór programów rozrywkowych i show. Nieskończone warianty interesujących zabaw na wodzie i pod wodą: pływanie, narty wodne, nurkowanie, surfing, katamarany i rybołówstwo.
Albo po prostu relaks i odpoczynek na plaży, korzystając ze wszystkich udogodnień hotelu. Wszystko to w pełnej jedności ze wspaniałym, naturalnym krajobrazem przyrodniczym Aruby. 
W Oranjestade znajdziemy: muzeum archeologii, etnografii i numizmatyki – a dla tych, którzy chcą zapoznać się z niepowtarzalnym pięknem podwodnego świata Atlantyku, podwodne wycieczki organizowane na łodzi podwodnej.

Życie nocne Aruby

Ciekawe i nteresujące życie nocne Aruby: kolorowe światła kasyna zapraszają i kuszą wręcz, aby wejść i spróbować swojego szczęścia na wielu różnych maszynach hazardowych, i stołach z zielonym suknem.
Nie pozostawia się obojętnym wobec wspaniałego hotelowego nocnego show. I hotele, i stolica Oranjestad oferuje szeroki wybór restauracji, które specjalizują się w siedemnastu tradycyjnych kuchniach świata, w tym arubskiej.
Dla tych, którzy chcą iść na zakupy, istnieje wiele sklepów, galerii handlowych, sklepów jubilerskich znanych na świecie firm, w których cenami będziecie mile zaskoczeni, ponieważ Aruba – to wyspa bez cła. 


Ceny: Aruba jest strefą wolnego handlu. W centrach handlowych można znaleźć sklepy prawie wszystkich znanych firm w Europie i Ameryce. Ceny w nich są znacznie niższe niż w Europie.

Bezpieczeństwo: Arubę charakteryzuje niski wskaźnik przestępczości ogólnej, ale liczba kradzieży mienia osobistego jest nadal bardzo duża. Należy szczególnie uważać na kieszonkowców, którzy często „pracują” na lotnisku, w portach, miejscach publicznych i na terenach o dużych skupiskach ludzi. Nie powinno się nosić kosztowności, dokumentów i dużych sum pieniędzy – na to jest hotelowy sejf.

Komunikacja: Na Arubie obowiązuje ruch prawostronny. Sieć wynajmu samochodów jest dobrze rozwinięte, trzeba mieć ważne prawo jazdy, doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 2 lata. Ograniczenia wiekowe: od 21-25 do 65-70 lat, w zależności od firmy. 

Sklepy i Zakupy: Większość sklepów jest otwarta codziennie od 08:30 do 12:30. i 13.30 do 16.00, a centra handlowe są otwarte do 20.00-22.00. Kiedy masz czas na zakupy, odwiedź najlepsze miejsca na zakupy – Philipsburg’S FRONTSTREET i Old Street, i inne sklepy.
W nich można wybrać towary: ze skóry, złoto, biżuterię, zegarki, perfumy, kosmetyki, obrazy, malowidła ścienne, itp. Tu jest odzież z całego świata.


Kiedy jest najlepszy czas na urlop na Aruba?
Odp.
Wakacje na Aruba trwają przez cały rok. Aruba zaprasza turystów przez cały rok w atmosferę pełną gościnności, więc zaplanujcie swoje karaibskie wakacje na Arubie, a ona Was nie zawiedzie!!!