Cudowne wczasy na Barbados. Ciekawostki, rozrywka i życie nocne na wyspie, Platinum – najpiękniejszy obszar turystyczny, najlepsza restauracja na świecie wg. Restaurant Magazine, zakupy, dla dzieci, Rihanna z Barbados

Najpiękniejszy obszar turystyczny na Barbados

Zachodnie (Platinum) wybrzeże Barbadosu słynie z luksusowych kurortów. Najbardziej komfortowe hotele znajdują się właśnie tutaj.
Obszar ten jest bardzo bogaty w atrakcje podwodnego świata. Znajdziemy tam kilkaset w pełni dostępnych wraków statków, a niektóre, jak statek „Berwyn” i około 200 innych statków spoczywają na dnie Carlisle Bay na niewielkich głębokościach. W Folkestone Marine Park popularnym miejscem do nurkowania jest wrak „Stavronikita”.

10 najlepszych miejsc do zwiedzenia na Barbados

Najlepsze i najbardziej znane restauracje

Barbados oferuje szeroki wybór znakomitych dań kuchni europejskiej, a w małych restauracjach dania kuchni lokalnej. 
Do najbardziej znanych restauracji należą: Schooner (Bridgetown), David’s Place (obok Kościoła Chrystusa), Nelson’s Arms (Bridgetown), Waterfront Cafe (Bridgetown), Crane Beach Hotel, Nico (St. James), Bellini’s Trattoria (obok Kościoła Chrystusa), Picses (obok Kościoła Chrystusa). 
W kwietniu 2005 r. jury dorocznego konkursu na najlepszą restaurację na świecie, tradycyjnie organizowaną przez londyński magazyn Restaurant Magazine, przyznała 46 miejsce barbadoskiej restauracji The Cliff.
Restauracja hotelu The Sandpiper jest jedną z najlepszych na Barbados.

Dla dzieci: Piaszczyste plaże na wyspie Barbados są bardzo bezpieczne dla rodzin z dziećmi. Na wyspie jest wiele hoteli na rodzinne wakacje. Sporty wodne: żeglarstwo, kajakarstwo, snurkowanie, nurkowanie.

ZAKUPY: Większość sklepów w stolicy jest otwarta od 8.30 do 16.30 od poniedziałku do piątku i do 12.00 w sobotę. Sklepy wolnocłowe – niewątpliwy atrybut Karaibów – Oferują szeroką gamę produktów: biżuteria, kamienie szlachetne, i zegarki w najniższych cenach. Na zakupy bezcłowe trzeba okazać paszport i bilet powrotny.
Sklepy wolnocłowe są zazwyczaj czynne do 18.00. Jak wiecie, Barbados słynie z rumu. Na wyspie znajduje się ponad 1000 sklepów z rumem.

Rozrywka i życie nocne: St. Lawrence Gap – centrum rozrywki na wyspie (sklepy, dyskoteki i kluby nocne). 

Ciekawostki z Barbadosu: Nazwa wyspy pochodzi z języka portugalskiego: Portugalczycy zwrócili uwagę na miejscową odmianę figowca, tworzącego dużą siatkę korzeni, przypominającą brodę. Drzewa te nazwano „drzewami brodatymi” (los barbados), skąd przeszła nazwa na całą wyspę. Z Barbadosu pochodzi słynna piosenkarka R&B – Rihanna. Piosenkarka otrzymała od rządu piękną posiadłość na terenie swojej ojczyzny. Od roku 2008 dzień 21 lutego stał się narodowym świętem – Dniem Rihanny (dzień jest wolny od pracy).

ELEKTRYKA: Napięcie 110 V (standard amerykański). Większość hoteli zapewnia zasilacze i transformatory.

Lecznictwo: Usługi medyczne są dobrze rozwinięte. Wyspa dysponuje jednym z najlepszych szpitali na Antylach, Queen Elizabeth Hospital. Zalecane są szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby, polio i durowi brzusznemu. 

TRANSPORT: Na Barbadosie obowiązuje ruch lewostrony. Wynajem samochodów nie stanowi problemu, ale nie jest wystarczająco tani. Sieć wypożyczalni samochodów jes dobrze rozwinięta. Przy korzystaniu z taksówek obowiązują stałe ceny. Transport publiczny jest uważany za najlepszy na Antylach. Istnieje rozbudowana sieć połączeń autobusowych.