Atrakcyjne wczasy na Antigua i Barbuda. Jak dolecieć na Antigua i Barbuda?, Położenie, komunikacja waluta i język na wyspach, Stolica – Saint John’s, restauracje, sport, życie nocne na Antigua.

Jak dolecieć na Antigua i Barbuda?

Do Antigua odbywają się regularne loty British Airways, Virgin Atlantic i BWIA z Anglii, USA, Kanady i Niemiec. Czas lotu z Baltimore – 4 godziny, z Frankfurtu – 9 godzin, z Londonu – 8 godzin. W stolicy St. John’s jest lotnisko – Bird International Airport.

Położenie, komunikacja waluta i język na wyspach

Wyspy Antigua i Barbuda znajdują się w Ameryce Środkowej, pomiędzy Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim w archpelagu Małych Antyli.
Antigua – główna i największa wyspa (280 km kw.),Barbuda (160,6 km2) oraz Redonda (1,6 km2) 
Antigua od Barbuda oddziela tylko 50 km, które pokonuje się katamaranem w 90 minut.Linia łącząca Antigua i Barbuda, to wyimaginowana granica pomiędzy Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim.
Obowiązuje ruch lewostronny, zalecane jest międzynarodowe prawo jazdy.
Walutą jest dolar wschodniokaraibski (EC) Wszędzie można jednak płacić w dolarach amerykańskich (1 dolar = 2,70 EC), wszędzie i z każdym porozumiemy się po angielsku.

Stolica – Saint John’s.

W stolicy St. John’s jest lotnisko – Bird International Airport. Dzięki swemu położeniu Antigua jest przystankiem dla samolotów i jachtów przemierzających Atlantyk. Są tu cztery porty z przystaniami, do których zawijają jednostki pływające z całego świata. 
Największy to English Harbour na południowym wschodzie wyspy. Tu jest najbezpieczniej podczas silnych sztormów i huraganów, tu także możemy zwiedzić Nelson’s Dockyard (Stocznię Nelsona).

RESTAURACJE: 
Do najbardziej znanych restauracji należą: Hemingways (St. Johns), Millers By The Sea (w zatoce Runaway Bay), Blue Lagoon Restaurant (St. Johns), Angol’s Bar & Restaurant (wzgórze Nelsona), Turners Beach (na południu wyspy). 

Dla dzieci: Hotele Wyspy oferują program na rodzinne wakacje, działają kluby rozrywkowe dla dzieci.

SPORT
Wyspa słynie z doskonałych warunków do żeglowania i innych sportów wodnych: nurkowanie, windsurfing, surfing, narty wodne, spływy kajakowe, rejsy katamaranem. Na lądzie: jazda na rowerze, piesze wycieczki i jazda konna, golf i tenis. 

ZAKUPY: 
Sklepy wolnocłowe – niewątpliwie atrybutem tych wysp – oferują szeroką gamę produktów: biżuteria, kamienie szlachetne, zegarki w najniższych cenach. 
Życie nocne: Wiele klubów z muzyką na żywo (w tym calypso, reggae i jazz), kluby nocne. Wyspa ma pięć kasyn.