Bangkok – jaka jest pogoda?

Bangkok leży mniej więcej w środkowej części Tajlandii, przez co panuje tutaj klimat zwrotnikowy monsunowy. Pogoda charakteryzuje się tylko 3 porami roku, wśród których występuje pora gorąca i sucha, pora gorąca i wilgotna, oraz pora ciepła i sucha. Pierwsza z nich zaczyna się w marcu, a kończy w maju. Charakteryzuje się dość wysokimi temperaturami, sięgającymi od 24 do około 35°C. Wtedy też ilość dni deszczowych oscyluje od 3 do 9 w miesiącu. Pora gorąca i wilgotna swój początek ma w czerwcu, a kończy się w październiku. Temperatury są o kilka stopni łagodniejsze, niż w poprzedniej porze, ale za to ilość deszczowych dni w miesiącu może wzrosnąć nawet do 15. Ostatnia pora, czyli ciepła i sucha, ma miejsce od listopada do lutego. Temperatury spadają do około 20-30°C a ilość dni deszczowych w miesiącu rzadko kiedy przekraczają wartość 5. 

Sprawdź pogodę w Bangkoku w Tajlandii:

 BangkokIIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII 
 Dzień (°C)323334353433323232313131
 Noc (°C)202324262525252524242321
 Opady (mm)1128317218915215818732023157 9
Pogoda w Bangkoku przez cały rok.

Przed wyjazdem warto sprawdzić w jakim miesiącu warto pojechać na wczasy do Tajlandii. Koniecznie należy unikać pory deszczowej i monsumów.

Bangkok – mapa

Bangkok znajduje się około 40 kilometrów od Zatoki Tajlandzkiej, która łączy się z Morzem Południowo-chińskim. Cała stolica położona jest na ponad 1500 kilometrach kwadratowych powierzchni. Codziennie do Bangkoku napływa około tysiąca ludzi w poszukiwaniu lepszego życia, co skutkuje w tym, że miasto jest przepełnione. Zwiedzanie Bangkoku na własną rękę a już bez posiadania jakiejkolwiek mapy jest niezwykle ryzykowne. Mówi się o tym, że Bangkok pochłania ludzi żywcem. Nie chodzi tutaj tylko o gęstość postawionych budynków, ogromną liczbę mieszkańców, ale także o panującą tutaj przestępczość w dużym wymiarze.

Bangkok – opis

Bangkok jest 22 miastem na całym świecie pod względem liczby ludności. Od momentu zakończenia II wojny światowej, miasto nabrało błyskawicznego tempa w rozwoju i przyrostu ludności. Stolica Tajlandii, uchodzi również za najgorętsze miasto na całym świecie. Temperatury rzadko kiedy spadają tutaj poniżej 20°C. Bangkok w tajskim języku nazywany jest miastem aniołów, wiecznym klejnotem bądź też miastem szczęśliwym. Jednak stereotyp nazwy do problemów społecznościowych jakie tu panują można opisać jako dwie skrajności. Miasto jest zakorkowane, przeludnione oraz posiada wiele innych problemów, które wymknęły się spod kontroli tajskim władzom.

Bangkok- zwiedzanie

Warto pamiętać, by zwiedzać Bangkok z przewodnikiem, lub większą grupą. Ponieważ można się w tajskiej stolicy szybko zgubić, a nie wszyscy mieszkańcy znają tam język angielski choćby w stopniu komunikatywnym. Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie się do podróży, poprzez przestudiowanie przewodnika i zaznaczenie najważniejszych obiektów na mapie.

Bangkok – zabytki

Najbardziej rozpoznawalnymi dla Bangkoku zabytkami są tutejsze świątynie. Sakralne budowle wyglądają bardzo oryginalnie na tle chaotycznej architektury miejskiej. Godnymi uwagi świątyniami są przede wszystkim Wat Arun, czyli Świątynia Jutrzenki, Wat Pho, czyli Świątynia Odpoczywającego Buddy, a także Wat Phra Kaew – Świątynia Szmaragdowego Budyy, oraz Świątynia Wat Traimit. Na szczególną uwagę zasługuje również Wielki Pałac, który wzniesiony został w centrum Starego Miasta Królewskiego.