Odpoczynek w cieniu tajlandzkich palm

W swoich urlopowych eksapadach nie sposób ominąć pięknej i malowniczej krainy Uśmiechu – jak często nazywa się Tajlandię. Piękne i piaszczyste plaże, malownicze krajobrazy, dzika i nieujarzmiona w dużej części przyroda, wraz ze swobodnie przemieszczającymi się zwierzętami, uczynią nasz urlop niezwykłym, pełnym magii i wyjątkowych przeżyć. Wszystkiego dopełni magia świątyń i religia, która jest stałym elementem życia Tajlandczyków. Z pewnością więc warto poznać ten kraj.

Nadmorski kurort w Cha – Am

Niedaleko większej nadmorskiej, tajlandzkiej miejscowości Hua Hin znajduje się małe, spokojne miasteczko, które z pewnością zachwyci swoją panoramą, jak i odda nam do dyspozycji piękne i nie tak przeludnione plaże. W Cha – Am głównymi walorami są cisza i spokój, czego w dużym stopniu szuka wielu turystów. Na długim, trzykilometrowym odcinku żwirowej plaży można z łatwością znaleźć kawałek zacienionego miejsca. Woda natomiast jest idealna do pływania, ciepła, czysta i dająca wiele możliwości do letniego, aktywnego wypoczynku.

Zwiedzamy w Cha – am

Tajlandia pełna jest świątyń i przepięknych budowli, które nie tylko zaskakują architekturą, ale także barwami. Z pewnością więc warto podczas urlopu udać się na zwiedzanie. Co zobaczymy w Cha – Am?

W środku miasta znajduje się świątynia Wat Neran Chararam ze statuą sześcioramiennego Buddy. Oprócz tego kilka kilometrów od Cha – Am zwiedzić możemy piękny pałac Phra Ratchaniwet Maruek Thaywan, który był letnią rezydencją królów. Pałac ten wcześniej był między innymi rezydencją króla Chao Samran, który spędzał w nim słoneczne lato w 1924 i 1925 roku, krótko przed swoją śmiercią. Niedaleko znajduje się także chroniony Park Tajlandzki Khao Nang Pjanthurat.

Wycieczki fakultatywne

W pobliżu Cha – Am można podziwiać spory kawałek pięknej i zaczarowanej Tajlandii. Nie sposób pominąć gorące źródła i lagunę Mora Kot. Na niezapomnianą, całodniową wycieczkę łodzią, można wybrać się do zatoki Phang – Nga, gdzie podziwiać można piękną i bujną tajlandzką roślinność, zwiedzić warto też wyspę Koh Tapoo, gdzie był kręcony jeden z odcinków z Jamesem Bondem – Człowiek ze złotym pistoletem.

Rozrywka w Cha – Am

Oprócz spokoju i ciszy na plażach i w kurortach, tajlandzkie miasteczko także oferuje wiele ciekawych miejsc, gdzie turyści mogą nie tylko spędzić ciekawie czas, ale poznać także tajlandzkie zwyczaje i obyczaje. Wiele klubów oferuje ciekawą zabawę z muzyką na żywo i występami do białego rana. W pobliżu znajdują się także pola golfowe, oferujące ciekawy sposób spędzania urlopu.

Jaka jest pogoda w Cha Am w Tajlandii?

Wybierając się do Tajlandii, najlepiej urlop planować od października do lutego, kiedy to panuje sucha pora, a temperatury sięgają powyżej 30 stopni Celsjusza. W tym też czasie możemy kąpać się w morzu, ponieważ temperatura sięga powyżej 20 stopni. Kiedy więc u nas panuje mało przyjemna zima, w Tajlandii trwa gorący i słoneczny sezon urlopowy, co właściwie warto wykorzystać. Od maja do października rozpoczyna się pora deszczowa, a najwięcej opadów odnotowuje się w sierpniu i wrześniu. W tym okresie warto szukać innych kierunków na słoneczny urlop. Pora mokra jest nie tylko deszczowa, cechuje się bowiem dość niskimi temperaturami i porywistymi wiatrami.