Bezpieczeństwo podróżujących w Grecji samemu.

Samotne podróże stają się coraz bardziej popularne. Z roku na rok można zaobserwować rosnącą liczę ludzi wybierających się na wycieczki zagraniczne w pojedynkę.
Według badań osoby takie zazwyczaj chętniej jadą na dalsze i dłuższe wycieczki. Nastawione są też na bardziej aktywne formy spędzania czasu. Jednym z częstych celów ich podroży jest Grecja. Należy się jednak zastanowić, czy jest to jednak bezpieczny sposób podróżowania, zwłaszcza w przypadku kobiet? A może bezpieczniej jest podróżować większą grupą, z przyjaciółmi lub z rodziną?

Pokoje hotelowe

Osoba podróżująca samotnie do Grecji często skłonna jest dzielić pokój z kimś nieznajomym. Dzięki temu można trochę zaoszczędzić, pokoje dla singli są bowiem znacznie droższe niż pokoje dwu- i trzyosobowe. Bardzo często nawiązują się w ten sposób wspaniałe znajomości, ale można też trafić na kogoś, kogo nie warto obdarzać zaufaniem. Gorzej, że nigdy nie wiadomo z kim mamy do czynienia.

Jeżeli obawiamy się tego drugiego rodzaju ludzi, to nie powinniśmy oszczędzać i wynająć pokój jednoosobowy. Będziemy mieli przynajmniej gwarancję spokoju i tego, że nie zostaniemy okradnięci.

Samotna kobieta w Grecji

Czy samotnie podróżująca kobieta może czuć się bezpiecznie w Grecji. Ludzie mieszkający w krajach o klimacie śródziemnomorskim znani są ze swojego gorącego temperamentu. Często zdarza się zatem, że zaczepiają samotne, a zwłaszcza piękne kobiety. Zdarza się to przede wszystkim jeżeli zobaczą ją oni samą wieczorem w barze albo jeżeli jej strój będzie ich do tego prowokował.

Chcąc uniknąć takich sytuacji, powinniśmy zadbać o to, by odpowiednio się ubierać, a także unikać sytuacji wyraźnie niejednoznacznych. Jeżeli już dojdzie do zaczepki, należy zdecydowanie odmówić. W większości przypadków wystarczy zdecydowane „nie!”.

Kradzieże i napady

Często można spotkać się z opinią, że osoba samotnie podróżująca, np. po Grecji, jest bardziej narażona na kradzieże i napady. Jest to opinia całkowicie nieuzasadniona. Prawda jest bowiem taka, że nasz portfel może zostać skradziony zarówno wtedy, gdy jesteśmy sami, jak i wtedy gdy otacza nas liczne grono znajomych albo rodzina.

Należy po prostu uważać i trzymać najważniejsze rzeczy zawsze przy sobie. Te same reguły obowiązują zarówno w Polsce, jak i wszędzie indziej na świecie.