Bułgaria to kraj bardzo często wybierany przez Polaków na miejsce urlopowe. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to kraj idealnie nadający się na wakacyjne wojaże. Bułgaria leży w środkowej części Półwyspu Bałkańskiego, w południowo- wschodniej Europie. Graniczy z innymi malowniczymi krajami takimi jak: Grecja, Turcja, Rumunia, Macedonia i Serbia. Od Rumunii oddziela Bułgarię bardzo malownicza i wszystkim znana rzeka Dunaj, a od wschodu oblewa wspaniałe Morze Czarne. Choć w całej Bułgarii znajdziemy wiele ciekawych miejsc, to turystów najczęściej przyciąga malownicze wybrzeże Morza Czarnego.

Morze Czarne

Choć Morze Czarne nie posiada imponujących rozmiarów, jednak bułgarskie plaże, które ciągną się przez 130 km zachwycają nawet tych najbardziej wybrednych. Szerokie, piaszczyste plaże, bujna przyroda, to wszystko sprawia, że bułgarskie wybrzeże jest szczególnie malownicze. Często też jest nazywane nawet bułgarską Riwierą. To określenie mówi samo za siebie i nie pozostaje nic innego jak pakować bagaże, i wyruszać w podróż do pięknej Bułgarii. Co też niezwykle ważne, to oprócz wspaniałych plaż znajdziemy tam szereg innych ciekawych miejsc.

Zabytki i ciekawe miejsca

We wcześniejszym rozdziale opisywaliśmy niebywałe walory bułgarskiego wybrzeża, warto jednak pamiętać o tym, że nie tylko ono jest warte zobaczenia. Koniecznie trzeba zatem zwiedzić:

Źródło: Pixabay
  • miasto Neseber, pełne zabytkowych i malowniczych ruin, starych baszt i Cerkwi.
  • miasto Sozopol, które słynie z unikalnej, drewnianej architektury, którą znajdziemy w starej części tego miasta
  • Monaster Rylski, wspaniały region, w którym znajduje się wiele kurhanów z czasów starożytnych Traków.
  • miasto Warna z licznymi muzeami i zabytkami, w tym ze wspaniałą cerkwią z XIX wieku i wieloma innymi ciekawymi miejscami