Hotele, restauracje, kuchnia i zakupy na Bermudach. Ciekawostka na Bermudach, kuchnia bermudzka i lokalne przysmaki, zakupy na Bermudach.

Bermudy – Hotele dla Vip

CAMBRIDGE BEACHES 
ELBOW BEACH HOTEL 
THE FAIRMONT HAMILTON PRINCESS
TUCKERS POINT HOTEL & SPA BERMUDA 
THE REEFS FAIRMONT SOUTHAMPTON

Restauracje

Kulinarne tradycje wyspy są oparte na europejskich i amerykańskich tradycjach.
Przed przybyciem europejczyków na prawie bezludne Bermudy trudno byłoby się doszukiwać starożytnych korzeni w tradycji kulinarnej wyspy.
Prawie wszystkie dania do kuchni lokalnej przywędrowały z krajów Starego Świata. Zaledwie kilka sposobów przygotowywania dań z owoców morza dziedziczonych jest od karaibskich wyspiarzy.

Kuchnia bermudzka i lokalne przysmaki

Kuchnia Bermudzka – wynika z wielopoziomowej interakcji między różnymi kulturami i bliskości morza z pysznymi darami. Tradycyjne potrawy zazwyczaj zawierają fasolę, ryż i wieprzowinę.
Jednym z ulubionych dań na wyspie – chowder rybny w tradycyjnym sosie. Na Boże Narodzenie Bermudianie przygotowują ciasta z korzeni manioku, które przypominają słodkie ziemniaki.
Lokalne morskie „przysmaki” to: tradycyjny czarny rum dodany do smaku zupy z okonia morskiego, o smaku sherry lub rum do zupy z mięsa rekina z papryką, dorsz smażony w sosie pieprzowym i sherry, pierogi z dorsza, tzw. „świąteczne śniadanie” – wielki półmisek pieczonego dorsza, ziemniaki, jajka, banany i awokado w sosie cebulowo-pomidorowym i słynne homary bermudzkie.

Zakupy:

Bermudy to strefa wolnego handlu, więc oprócz tradycyjnych wyrobów tropikalnego rękodzieła, tutaj można kupić włoskie skóry, szkocki kaszmir i inne towary wysokiej jakości w przystępnych cenach. 

Ciekawostka: słodka woda na Bermudach?

Wszystkie dachy na Bermudach są śnieżnobiałe. Wyspy nie mają naturalnych zasobów słodkiej wody i każdy dom ma wbudowany w fundamenty zbiornik, do którego spływa deszczówka. Dlatego dachy są białe i zbudowane w ten sposób, że cała woda spływa do zbiorników. Ponieważ nie ma tam właściwie przemysłu, wiec i nie ma zanieczyszczeń. Woda, nie filtrowana, jest używana w gospodarstwie domowym i praktycznie wystarcza jej na wszystkie potrzeby. Gdy do białych dachów dodamy ściany pomalowanie w cukierkowe pastelowe kolory tworzy się bajkowy widok.