Kiedy najlepszy czas na wakacje na Bahama?, wakacje na wyspach Bahama, zakupy na Bahama, centra handlowe Bahama, ludność, religia, historia, hazard i atrakcje.

Najlepszy czas na wizytę na Bahamy

Bahamy – to setki kilometrów piaszczystych plaż chronionych przez rafy koralowe, przejrzyste laguny, turkusowe wody i zielone palmy kokosowe.

Klimat jest łagodny, tropikalny. Średnia roczna temperatura wynosi 26°C. 
Pora deszczowa nie występuje, ale w okresie od maja do października deszcz pada częściej, mogą być burze tropikalne, typowe dla całego regionu Karaibów.
Najlepszy czas na wizytę na Bahamy – od listopada do maja.

HISTORIA:

Bahamy odkrył Kolumb w 1492 r. Z biegiem czasu wyspa stała się rajem dla wszelkiego rodzaju poszukiwaczy przygód i piratów. 

Przez ponad 300 lat Bahamy były brytyjską kolonią. Od 1973 roku istnieje Wspólnota Bahamów – niepodległego państwa w ramach Wspólnoty Brytyjskiej.

Faktyczną głową państwa jest królowa Wielkiej Brytanii, reprezentowana przez gubernatora generalnego.

LUDNOŚĆ: 
Populacja wyspy – 300 tysięcy, z czego ponad 170 tysięcy mieszka w Nassau. Są to głównie potomkowie czarnych niewolników, mulaci, a także europejczycy i chińczycy. 

Język urzędowy – angielski.
Bahamianie rozmawiają z lokalnym akcentem i wykorzystuje rząd wyrazów, które pochodzą z języka Indian Arawak i języków afrykańskich.

RELIGIA: Większość ludności – protestanci.

ELEKTRYKA: Napięcie – 120 V, z użyciem amerykańskiego standardu wtyczki z dwoma płaskimi kołkami.

Wakacje na wyspie:

Bahamas jest głównym centrum hazardu. Kasyna są otwarte 24 godziny na dobę. 
Ponadto tu znajduje się największe kasyno na Karaibach (w „Atlantis”). Cudowne wędkarstwo, opisane przez Ernesta Hemingway’a („Islands in the Ocean”). Wody przybrzeżne Bahamów – raj dla miłośników nurkowania. 

ZAKUPY: Centrum Handlowe Wysp Bahama – znana na całym świecie Bay Street (ulica Bay). Tutaj możesz kupić w okazyjnej cenie markowe zegarki, biżuterię, porcelanę, kryształy, torebki skórzane, perfumy. Wszystkie te towary są zwolnione z cła.