Wczasy i wakacje w kurortach na Dominikanie. Południe Dominikany Boca Chica i Juan Dolio. Atrakcje na Dominikanie.

Dominikana – Karaiby

Dominikana zajmuje dwie trzecie wysp znajdujących się w samym sercu Karaibskiego archipelagu La Hispanioli (obecnie Haiti) dzieląc ją z położonym po stronie zachodniej państwem Haiti i jest drugim co do wielkości po Kubie, państwem na Morzu Karaibskim. Dominikana na północy jest obmywana przez fale Oceanu Atlantyckiego i Morza Karaibskiego na południu. Na wschodzie jest Canal de la Mona, na zachodzie graniczy z Haiti.
Najbliżsi sąsiedzi Dominikany: Kuba na północnym-wschodzie, Jamajka na zachodzie i Puerto Rico na wschodzie.
Dominikana to kraj rekordów: najstarsze miasto w Ameryce – Santo Domingo, najwyższy szczyt Karaibów – Pico Duarte (3175 m), największe jezioro słonej wody na świecie , w którym przebywają krokodyle – jezioro Enrique. Ponadto, Dominikana ma doskonałe waruniki do uprawy następujących surowców: trzciny cukrowej, kawy, kakao, tytoniu i słynie z produkcji rumu.

Punta Cana / Bavaro

To wspaniały diament, który 20 lat temu był samotny na powierzchni wybrzeża i został tak wyszlifowany, aż zamienił się w raj.
Począwszy od lotniska przywita Was niepowtarzalna dominikańska architektura. 
Plaże Bavaro, Makao, Arena, Kortesito, Cabeza de Toro, Punta Cana – niezwykle olśniewające, 32 km ciągłego, perłowo – białego piasku. Nowe centra turystyczne znajdują się nie bliżej niż 60 metrów od brzegu, aby nie naruszać naturalnego krajobrazu. 
Port lotniczy Punta Cana – prywatny międzynarodowy port lotniczy położony w pobliżu Punta Cana. Jest jednym z największych portów lotniczych w Dominikanie.

Boca Chica / Juan Dolio

Trzy-i czterogwiazdkowe hotele, większość z nich znajduje się na wybrzeżu karaibskiego morza. Szeroki wybór barów, kawiarni i restauracji na świeżym powietrzu. Idealna odległośc na wycieczkę do stolicy (45 minut). Doskonałe miejsce dla sportu i rekreacji.

SANTO DOMINGO

Stolica Dominikany zamieszkała przez prawie 3 mln osób. Widoki starego miasta, egzotycznea kultura, zabytki: pierwszy katedralny kościół i szpital w Nowym Świecie, pierwszy uniwersytet w Ameryce. Teraz jest to duże, nowoczesne miasto z doskonałymi sklepami, restauracjami, hotelami i szerokim wyborem rozrywki. W stolicy znajdują się liczne muzea.
Atrakcją w Santo Domingo jest akwarium z dziewięćdziesięcioma akwariami i siedmioma zbiornikami wodnymi. Są one pełne ryb tropikalnych o wszystkich barwach i kształtach. Znajduje się ich tu ponad trzy tysiące gatunków. W specjalnym tunelu można oglądać ryby i rekiny również od dołu i z bliska. W mieście jest też ogród zoologiczny, w którym nie ma klatek i krat, a zwierzęta trzymane są w swoim naturalnym środowisku. Na obszarze dziesięciu kilometrów kwadratowych stworzono im warunki tropikalne, pustynne i sawannę. W ogrodzie jest staw z krokodylami, afrykańskie równiny i ptaszarnie. Po parku jeździ kolejka wąskotorowa. Powierzchnię ponad dwudziestu kilometrów kwadratowych zajmuje w Santo Domingo Ogród Botaniczny z wszelką roślinnością tropikalną i wodną Dominikany.