Wczasy i wakacje w kurortach na Dominikanie. Południe Dominikany Boca Chica i Juan Dolio. Atrakcje na Dominikanie.

Barbados – najlepsze miejsce do życia na ziemi?

Sprzyjający klimat i dogodne położenie sprawiają, że wyspa Barbados jest jednym z najlepszych miejsc do życia na Ziemi. Nic więc dziwnego, że Barbados upodobali sobie rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej – Indianie. 
Dopłynęli na Barbados już w 350 r.n.e. Od tego czasu, walkę o prawo do posiadania tego odcinka lądu wielkości 430 kilometrów kwadratowych toczono aż do 17 wieku, gdy na Barbados przybyli przedstawiciele brytyjskiej korony.

10 rzeczy, które można robić na Barbados

Z wizą, czy bez wizy na Barbados?

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie turystycznym do 28 dni. Pobyty o charakterze innym niż turystyczny wymagają wizy, której koszt wynosi ok. 25 USD (wiza z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy) lub 30 USD (wiza z prawem wielokrotnego przekraczania granicy).
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Przy wjeździe należy okazać bilet powrotny, nie wymaga się natomiast okazania środków finansowych na czas pobytu. 

Komunikacja na Barbadosie

Na Barbadosie obowiązuje ruch lewostronny. Powszechnym środkiem komunikacji na Barbadosie są autobusy. Istnieją trzy firmy komunikacyjne: dwie prywatne („ZR” i „Minibus”) oraz państwowa „Barbados Transport Board”, która w odróżnieniu od pozostałych ma stałe, nie podlegające negocjacjom ceny. Na wyspie działają też wypożyczalnie samochodów, takie jak: Hertz, Avis czy Europcar.

Barbados – przyjazna, wakacyjna wyspa

Ludzie mieszkający na Barbados są bardzo gościnni i przyjazni. Oczywiście,zdają sobie sprawę, że ich dobrobyt zależy od przybycia na Barbados jak największej liczby turystów, którzy chcą odpocząć na wyspie i tworzą ku temu wszelkie warunki.
Naszych rodaków z pewnością zainteresuje punkt programu wycieczki na Barbados, jak zwiedzanie fabryki znanej z produkcji słynnego rumu. Warto zauważyć, że program zwiedzania obejmuje degustację alkoholu.

Miłośnicy egzotyki mogą odwiedzić rezerwat przyrody egzotycznej , ogród zoologiczny i ogród botaniczny(kwiatów i roślinegzotycznych).

Nie trzeba dodawać, że dla tradycyjnych letnich wakacji, Barbados oferuje kryształowo czyste morze, piękne plaże z różowym piaskiem filtrowanym przez rafy koralowe.
Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek, z pewnością docenią doskonale przygotowane pola golfowe i znakomite warunki do windsurfingu, ze względu na wiatry wiejące na Barbadosie.