Ciekawostki o życiu mieszkańców Maroko, co powinien wiedzieć turysta. Maroko to wspaniały kraj, który zadowoli nawet najwybredniejszego turystę i obieżyświata.

Maroko to wspaniały kraj, który zadowoli nawet najwybredniejszego turystę i obieżyświata. Znajdziemy tam, bowiem wszystko, czego może pragnąć turysta. Są zarówno góry, po których można się wspinać, są piaski Sahary, które można przemierzać na wielbłądach, są wspaniałe plaże i ciepłe morze. Do tego egzotyczne rośliny, gaje palmowe, dorodne owoce na drzewach i wiele ciekawych zabytków. Są tam zarówno miejsca znane przez wszystkich turystów, takie jak Casablanca, Rabat, Marrakesz czy Fez, jest też całe mnóstwo równie wspaniałych, ale za to znanych tylko przez nielicznych turystów. Warto, więc będąc jeszcze w domu, poczytać troszkę o tym wspaniałym kraju, a być może natrafimy na jakieś miejsce, do którego nie trafiają często turyści.

Ciekawostki o Maroko dla turystów i wczasowiczów

W Maroko językiem obowiązującym jest język arabski, jednak różni się on znacznie od tradycyjnego arabskiego. Jest, bowiem w Maroko stosowany dialekt, w którym jest sporo zapożyczeń z języka francuskiego i hiszpańskiego. Jest to związane z tym, że w przeszłości, właśnie w rękach tych mocarstw były ziemie marokańskie. Pamiętajmy jednak o tym, że ów dialekt jest stosowany tylko w mowie, jeżeli chodzi o pisanie, stosuje się rdzenny język arabski. Będąc w Maroko, warto pamiętać też o tym, że jest to kraj o bardzo specyficznej kulturze i odmiennych zachowaniach niż europejskie. W miejscach publicznych, lepiej, więc nie okazywać uczuć osobom płci przeciwnej, a tej samej płci- owszem można. Ponadto zwracajmy uwagę na swój strój, aby nie był zbyt roznegliżowany, możemy być wówczas narażeni na nieprzyjemności.

Ciekawostki o Maroko- na szczęście

Marokańczycy wierzą w wiele zabobonów i znaków, które mogą wywołać szczęście, bądź też coś złego. Aby zatem ustrzec się przed tym drugim, pilnują swoich pradawnych wierzeń i zwyczajów. Jednym z nich jest picie i częstowanie gości miętową herbatą. Jeżeli zostaniemy taką poczęstowani, to absolutnie nie wolno nam odmówić, wręcz powinniśmy być zadowoleni. Oznacza to, że gospodarz jest do nas życzliwie nastawiony i życzy nam szczęścia. Ważne też jest, aby ta herbata była słodka i podana w bardzo elegancki sposób. W ogóle słodycze są również uważane za symbol szczęścia i obdarowuje się nimi przyjaciół.