Co warto zobaczyć na wakacjach w Maroko? Marrakesz, Casablanca, Meknes, Agadir.

Co najbardziej warto zobaczyć na wakacjach w Maroko – Marrakesz

Jedno z najbardziej obleganych miast w całym Maroku. Miasto nazywane jest inaczej czerwonym miastem, ponieważ charakteryzuje się ceglastymi ścianami budynków, słynie również z przepięknych Ogrodów Menara,. Turyści przebywający w Marrakeszu zetkną się z prawdziwą kulturą Maroka. Zaklinacze węży, sprzedawcy kolorowych przypraw, możliwość skosztowania herbaty zaparzanej w tradycyjny sposób, to tylko nieliczne z atrakcji, które już od wielu lat przyciągają do tego kraju Europejczyków. Warto wybrać się tutaj na słynny plac Jamma El Fna, na którym znajduje się największe w okolicy targowisko. W Marrakeszu można skosztować przeróżnych marokańskich smakołyków. Czasem są one dość nietypowe, takie jak baranie móżdżki czy inne części ciała zwierząt. Jednak odważni turyści nie boją się wyzwań kulinarnych. A po pysznym obiedzie można zwiedzić Meczet Kutubijja, który jest typowym obiektem marokańskiej architektury, której doszukują się europejscy turyści. 

Co najbardziej warto zobaczyć na wakacjach w Maroko – Casablanca

Wjeżdżając do centrum Casablanki można zastanowić się czy jest się rzeczywiście w Maroku, czy może jednak w jakimś większym europejskim mieście. Drapacze chmur, które zostały wybudowane to tylko pozory, aby poszukać dzikości tego kraju warto udać się na przedmieścia Casablanki. Jednym z najpiękniejszych zabytków tego miasta jest meczet Hasana II. Ponadto żaden turysta nie powinien się oprzeć przejściu się po bulwarze Marabut Sidi er-Rahamn. 

Co najbardziej warto zobaczyć na wakacjach w Maroko – Meknes

Decydując się na pobyt w Meknes można przemieścić się w krótkim czasie do afrykańskiej kultury i architektury. Przede wszystkim każdy turysta, który tutaj już przyjedzie powinien zobaczyć wspaniałą bramę Bab el-Mansur, która została postawiona na cześć sułtana Mulaja Ismailia. 

Co najbardziej warto zobaczyć na wakacjach w Maroko – Agadir

Jeśli turystom marzy się błogi wypoczynek na przepięknych i zarazem najdłuższych plażach w całej Afryce, to powinni przyjechać właśnie do Agadiru. Piaszczysta plaża rozciąga się niemalże na szerokość 100 metrów.