Kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Maroko? Jaki miesiąc? Choć Maroko jest zawsze piękne, to jednak najbezpieczniej jechać tam na wiosnę, na przykład w kwietniu. Czytaj dalej dlaczego…

Maroko to kraj oddzielony od Europy, jedynie Cieśniną Gibraltarską. Mimo bliskiej odległości, jest tam jednak klimat całkowicie odmienny od tego europejskiego. Ponadto ukształtowanie terenu jest tam bardzo różnorodne i co za tym idzie, klimat również w różnych rejonach jest bardzo odmienny. Na północy kraju i na zachodzie panuje klimat śródziemnomorski, a na wschodzie i południu kontynentalny- saharyjski. Zatem w zależności, w który region się wybierzemy, musimy być przygotowani na bardzo odmienne temperatury.

Jaki miesiąc najlepszy na wczasy w Maroko?

Choć Maroko jest zawsze piękne, to jednak najbezpieczniej jechać tam na wiosnę, na przykład w kwietniu. Będziemy mieć wówczas pewność, że pogoda będzie piękna, że będzie można się kąpać w morzu, a jednak temperatury nie będą jeszcze bardzo wysokie. Nawet w tym najgorętszym regionie, czyli na Saharze, nie będzie jeszcze upałów, które nastają tam w lipcu i sierpniu, a trzeba wiedzieć, że wynoszą nawet do 50 ’ C. Jeżeli natomiast w kwietniu wybierzemy się w góry, to, choć temperatura będzie niższa, to jednak nie będzie śniegu, ani mrozów.

Kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Maroko, co robić w kwietniu?

Jak już wspomnieliśmy na początku artykułu, kwiecień to optymalny miesiąc na wczasy w Maroko, bez względu na to, w które miejsce się udajemy. Będąc w rejonie górskim, bez przeszkód będziemy mogli oddać się wędrówkom i zdobywać szczyty, przyglądając się przyrodzie, która w tym czasie jest bardzo bujna. Natomiast we wszystkich innych rejonach, będziemy mogli bez żadnych ograniczeń, spacerować i zwiedzać zabytki i poznawać mieszkańców Maroko.