Tajlandia jest krajem obfitującym w zabytki i atrakcje turystyczne, tak więc na pewno nie uda nam się w trakcie jednego pobytu zobaczyć wszystkiego, jednak gdzie warto wpierw kierować swoje kroki?

Dla osób kochających zwiedzanie zabytkowych budowli Chiang-Mai będzie rajem, miasto obfituje w setki świątyń buddyjskich, następnie swe kroki warto skierować do Sukhothai miasta gdzie znajdują się zabytkowe ruiny i posągi Buddy, przeszło 40 świątyń oraz park historyczny. 

Swoją podróż mogą oni zakończyć w Nakhorn Phratom, mieście gdzie znajduję się, mający ponad sto lat targ i najwyższa na świecie stupa.

Będąc w Tajlandii nie można nie zobaczyć Bangkoku, ta barwna stolica Tajlandii ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak obfituje w masę atrakcji, jeżeli nie byłeś w Bangkoku, to wiele straciłeś, życie toczy się tam całą dobę, w nocy można doskonale zjeść na ulicznych straganach, a w Chinatown kupisz wszystko. 

Jeżeli chcesz pobyć trochę z gadami, warto skierować się na farmę krokodyli lub węży w Bangkoku, farmę krokodyli otacza przepiękny park, można również porobić sobie tam zdjęcia wraz z lwami, tygrysami i niedźwiedziami lub usiąść sobie na krokodylu, aby chwilę później skosztować jego mięsa w pobliskiej restauracji. 

Na farmie węży możesz zobaczyć pobieranie jadu, efekty ugryzień czy też przejść szkolenie z ratownictwa, na wypadek ukąszenia, warto, bo w Tajlandii jest ponad 170 jadowitych gatunków.

Chcąc podziwiać piękno przyrody, musisz odwiedzić park narodowy Khao Yai, gdzie możesz oglądać dziko żyjące słonie i bawoły, jednak żyje w nim aż osiem tysięcy zwierząt, zajmuję ponad 230km i nie brak w nim pięknych widoków czy też wodospadów. 

Nie można również nie zobaczyć, pięknych wodospadów w mieście Kanachanburi, w którym dane będzie Ci podziwiać, także piękne i liczne świątynie.

Zobaczyć należy także:

  • Wielki Pałac w Bangkoku.
  • Świątynię Wat Pho.
  • Świątynię szmaragdowego Buddy Wat Phra Keao.
  • Świątynię Wat Doi Suthep wznoszącą się ponad Bangkokiem.
  • Świątynię świtu, Wat Arun, która jest jednym z najstarszych zabytków Bangkoku.
  • Nong Nooch posiadłość zajmująca 400ha, na pewno nie będziesz się tam nudzić.
  • Niesamowite największe w Azji oceanarium w Pattayi, gdzie można podziwiać podmorskie życie.
  • Warto również udać się na walki tajskiego boksu, odbywają się one w każdy czwartek na stadionie Ratchadamnoen, do wyboru są trzy klasy biletów, jednak lepiej unikać najtańszej.

Na zakończenie, jeżeli uwielbiasz nurkowanie – Tajlandia będzie krajem, którego nie będziesz chciał opuszczać. Znajdziesz tutaj świetne miejsca na Phuket, Krabi, czy też Chumporn z krystaliczną wodą, obfite podwodne życie i piękne rafy koralowe.