Jak dotrzeć do Tajlandii?

Do Tajlandii najlepiej wybrać się samolotem. Kraj ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć lotnisk, więc w łatwy sposób dostaniemy się tym środkiem transportu do większych miast. Na terenie kraju działa 8 lotnisk w tym największe w Bangkoku. Są to lotniska międzynarodowe jakość obsługi jest więc tutaj na wysokim poziomie. Wyruszając z Polski samolotem musimy liczyć się, z co najmniej jedną przesiadką, a podróż trwa około 16 godzin. Będąc w Malezji lub Singapurze do Tajlandii łatwo dostać się pociągiem. Kursują one pomiędzy największymi miastami w tych krajach. Alternatywą pozostaje również autobus lub podróż samochodem. Obie te opcje wiążą się z wielogodzinną podróżą i są bardzo uciążliwe. Gdy już wybierzemy środek transportu warto zastanowić się nad miesiącem, w którym warto odwiedzić Tajlandię. Jak wiadomo najważniejszym kryterium będzie piękna pogoda, ale warto również zadbać w tych przemyśleniach o stan naszego portfela. 

Pora deszczowa w Tajlandii

Pora deszczowa w Tajlandii trwa zwykle od maja do października. W tym czasie napotkać można na terenie kraju na obfite i bardzo częste opady deszczu. W szczególności dotkliwe są one na wybrzeżu Andamańskim, gdzie ruch turystyczny w tym czasie całkowicie zamiera. Kurorty nie przyjmują wówczas gości, gdyż w większości przypadków są po prostu zamknięte. Lepsze warunki pogodowe panują w centralnej części kraju, gdzie obfite deszcze zaczynają się dopiero w lipcu. Największe opady występują na przełomie sierpnia i września. To najgorszy okres dla ruchu turystycznego w Tajlandii. Turyści rezygnują z przyjazdu ze względu na dużą ilość opadów, nieprzewidywalną pogodę oraz wysokie temperatury. Pora deszczowa według wielu ludzi nie jest, jednak złym czasem na odwiedzenie Tajlandii. Jest kilka zalet. Po pierwsze mniejsza ilość turystów, a co za tym idzie lepszy komfort zwiedzania. Niższe w tym czasie są również ceny usług i zwiedzania. Tajowie wolą zarobić cokolwiek niż nie mieć niczego. Bardzo ładnie w porze deszczowej prezentują się krajobrazy na terenie kraju. Jest dużo zieleni, rozwijają się drzewa figowe, szybko wzrastają pola ryżowe. To czas na wycieczkę dla ludzi ceniących sobie uroki przyrody, spokój oraz komfort zwiedzania. 

Pora ciepła i sucha najlepszy okres na przyjazd do Tajlandii

Pora ciepła i sucha jest najlepszym okresem do odwiedzenia Tajlandii. Trwa ona z reguły od listopada do lutego. Cechą charakterystyczną są znikome ilości opadów oraz niższe temperatury, które zdecydowanie ułatwiają zwiedzanie. Wszystkie zabytki, parki narodowe, nocne życie stoją w tym czasie przed nami otworem. Średnia temperatura waha się w granicach 25-28ºC. Noce są chłodniejsze zachęcając turystów do wychodzenia na spacery. Właśnie w porze suchej i ciepłej rozpoczyna się w Tajlandii największy ruch turystyczny. Jeżeli wybieramy się na wycieczkę właśnie w tym czasie pomyślmy dużo wcześniej o rezerwacji hotelu, gdyż na miejscu może się okazać, że nie ma już wolnych pokoi. Pomyślmy o wcześniejszym zakupie biletów lotniczych. Na najwyższe ceny napotkamy w okolicach Bożego Narodzenia oraz w czasie Nowego Roku Chińskiego, który ma miejsce w styczniu. Warto pamiętać, że w tym czasie miejscowi kilkakrotnie zawyżają ceny usług dla obcokrajowców. Warto się targować. Tajowie nastawieni są na zysk i raczej wolą zejść nieco z ceny niż puścić klienta do konkurencji. Pora sucha i ciepła daje komfort wypoczynku na plaży oraz cieszy oko turystów szpalerami kwitnących wszędzie orchidei.