Cypr – gdzie znaleźć oferty pracy

Cypr nie tylko ze względu sprzyjające warunki klimatyczne zachęca do zamieszkania i zatrudnienia się na tej wyspie. Jeśli ktoś szuka pracy na własną rękę, niestety musi liczyć się z pewnymi kłopotami, ponieważ nie jest to wcale takie proste zadanie.

Najczęściej pracę znajdują studenci wysyłani z różnych uczelni na kontrakty, a także ludzie, którzy podpisują umowę z odpowiednimi firmami pośredniczącymi, a tym samym pomagającym w szukaniu pracy. Jeśli jednak ktoś nie ma takich możliwości, lub jednak z przyczyn czysto osobistych zamierza szukać pracy na własny rachunek, to musi się nastawić na dobrą znajomość języka greckiego i angielskiego.

Warto wtedy również skontaktować się regionalnymi pośrednictwami pracy na Cyprze:

  • Nicosia: Kiniras str., 1102 Nicosia, tel.: 357 22303555, e-mail: dlonic@dl.mlsi.gov.cy
  • Limassol: 80 Franklin Roosevelt Ave. tel.: 357 25804400 e-mail: dlolim@dl.mlsi.gov.cy
  • Larnaca/Famagusta: Filiou Tsigaridi, 6023 Larnaca, tel.: 357 24304134
  • Pafos: 1, Filikis Eterias str., 8047 Pafos, tel.: 357 26306230 

Cypr – miejsca pracy

Na Cyprze można pracować praktycznie w każdym miejscu oraz w każdej branży. Jednak z racji, że jest to kraj o charakterze typowo turystycznym, na pewno najszybciej pracę można znaleźć właśnie w tej dziedzinie. Ze względu na dogodny klimat, rozwinięte jest tutaj również bardzo wysoko rolnictwo. 

Uprawy zwłaszcza winorośli trwają tutaj niemalże przez cały rok. Jeśli ktoś jednak szuka ofert pracy w zupełnie innych branżach, warto udać się do Nikozji, która jest cypryjskim centrum biznesowym. Tutaj filie posiadają wielkie międzynarodowe korporacje, w których mając odpowiednie aplikacje można zrobić prawdziwą karierę, pozostaje już tylko kwestia własnych ambicji.

Cypr – zarobki

Nie jest to niczym dziwnym, jeśli ktoś powie, że zarobki na Cyprze potrafią być dużo wyższe niż w Polsce. Składa się na to kilka czynników, a mianowicie jest to kraj typowo turystyczny, z mocnym sezonem letnim, ale nie ma tutaj martwego sezonu zimowego, tylko jest on nieco mniej obfitszy.

Po drugie, przybywają tutaj turyści z całego świata, dlatego też ceny są tutaj dość wysokie, a pracując w branży turystycznej można się spodziewać również wysokich napiwków. 
Warto pamiętać, że na Cyprze mieszkańcy posługują się euro, które zastąpiło rodowitego funta cypryjskiego.