Informacje o pogodzie na Cyprze. Klimat i temperatury powietrza.

Cypr to państwo leżące na wyspie o tej samej nazwie, w południowo- zachodniej Azji, we wschodniej części Morza Śródziemnego. Mimo skomplikowanej historii i wciąż napiętej sytuacji politycznej, jest to idealne miejsce na urlop. Wspaniałe wakacje spędzą tam zarówno miłośnicy historii i zabytków, jak również ci wszyscy, którzy preferują leniwe spędzanie urlopu na plażowaniu i spacerach. Piękne plenery, ciepła woda i wysokiej klasy zaplecze turystyczne pozwolą nam się poczuć jak w prawdziwym raju na ziemi.

Klimat na Cyprze.

Cypr znajduje się pod wpływem łagodnego klimatu śródziemnomorskiego, który sprawia, że przez cały niemal rok jest tam bardzo łagodna i przyjemna pogoda. Północ wyspy jest nieco chłodniejsza, a to za sprawą monsunów, które wieją od strony Grecji. Tam też klimat jest nieco ostrzejszy i występuje tam więcej opadów deszczu niż na południu. W rejonach gór występuje nieco surowszy klimat górski, który sprawia, że temperatury powietrza są tam o wiele niższe niż w rejonach nizinnych, tam w porze zimowej występują również opady śniegu.

Pogoda i temperatury powietrza.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, północny Cypr jest nieco chłodniejszy i bardziej wietrzny. Temperatury powietrza kształtują się tam na poziomie 10- 28’ C. Na południu wyspy temperatury powietrza oscylują w granicach 12- 33’ C, wyjątek stanowią wysokie partie gór, gdzie temperatury w okresie zimowym spadają nawet do 0’ C. W okresie zimowym notuje się również zwiększone opady deszczu a w górach śniegu.