Famagusta – klimat i pogoda. Położenie i ciekawe miejsca.

Famagusta to portowe miasteczko, które zachwyci wszystkich, którzy preferują miejsca spokojniejsze i bardziej ustronne. To dziś 40 000 miasteczko było niegdyś prawdziwą potęgą, centrum handlowym i przeładunkowym. Obecnie jest to malownicze miejsce, idealne dla tych, którzy lubią zwiedzanie i zabytki.

Położenie, klimat i pogoda.

Famagusta położona jest na wschodnim wybrzeżu Cypru i znajduje się pod wpływem łagodnego klimatu śródziemnomorskiego. Od kwietnia do października jest bardzo ciepło, a temperatury powietrza wynoszą około 30’ C. Zimą notuje się zwiększoną liczbę opadów deszczu, jednak temperatury powietrza nadal są dość wysokie i wynoszą około 12’ C.

Ciekawe miejsca.

Całe miasteczko jest bardzo malownicze, ale na szczególne zainteresowanie zasługuje port i przystań. Portu chronią mury obronne, które pamiętają czasy starożytne. Zabytkowe wieże, cytadela, katedry, kościoły, to tylko jedne z wielu ciekawych miejsc w Famaguście. Warto spacerować w pobliżu wybrzeża i podziwiać liczne kutry, które tam cumują. Choć dzisiejsza Famagusta nie jest już taką potęgą jaką była w przeszłości, to jednak na każdym kroku widoczne są ślady jej dawnej wielkości.