Zwiedzanie Larnaki. Pogoda w Larnace, klimat i położenie.

Larnaka to znana i lubiana miejscowość turystyczna. Położona jest na wybrzeżu, w południowo- wschodniej części Cypru. Piaszczyste plaże, ekskluzywne hotele i ośrodki turystyczne zachęcają turystów do spędzania urlopu właśnie tam. Długo nikogo nie trzeba na to nawet namawiać, gdyż to miasto przyciąga jak prawdziwy magnes. Białe domki z niebieskimi okiennicami, na tle lazurowego morza wyglądają wręcz bajkowo. Do tego jeszcze gorące słoneczko i wspaniałe zabytki wieńczą całość.

Pogoda i klimat.

Larnaka znajduje się w zasięgu łagodnego klimatu śródziemnomorskiego, który sprawia, że przez większą część roku jest tam przyjemna i ciepła pogoda. Lata są ciepłe i suche z temperaturami w granicach 35’ C, natomiast zimy mokre, lecz ciepłe z temperaturami w granicach 12’ C.

Ciekawe miejsca.

Nie tylko chrześcijan zaciekawi fakt, że właśnie w Larnace znajdują się szczątki biblijnego Łazarza, który to, według legendy, właśnie w tym mieście został wskrzeszony przez Jezusa. Znajdują się one w Kościele Ayos Lazaros i co roku odbywa się tam specjalna procesja, podczas której wierni niosą przez miasto obraz Łazarza. Trzeba koniecznie zobaczyć meczet, zabytkową twierdzę i zwiedzić miejscowe muzeum. Warto również wybrać się na spacer nad pobliskie, słone jezioro, gdzie gromadzą się stada flamingów.