Cypr, pogoda w lipcu

Najlepsze warunki do morskich kąpieli i wypoczynku na plażach istnieją w czasie cypryjskiego lata, ale miłośnicy przyrody i aktywnego wypoczynku powinni przyjechać tu na wiosnę i jesienią.

Chłodne i obfitujące w opady miesiące odznaczają się bowiem bujną zielenią i kwitnącą roślinnością wyspy, podczas gdy w czasie upalnego lata i suszy krajobraz Cypru ma barwy żółci i ochry.

Poprzez swoje położenie daleko na południu Morza Śródziemnego, między wybrzeżami Turcji, Syrii i Egiptu, wykazuje Cypr wyraźnie wyższe przeciętne temperatury powietrza niż to ma miejsce w północnych obszarach tego regionu.

Podczas długich miesięcy letnich, kiedy ilość godzin słonecznych w ciągu dnia dochodzi do 13, termometr wskazuje zwykle ok. 30°C, a w pełni lata nie rzadko i 40°C.

Zdarza się tak, kiedy gorące wiatry pustynne niosą dodatkowe fale upału. Szczególnie w głębi wyspy notuje się temperatury rzędu 47°C.

Cypr w lipcu

Osoby kochające złoty kolor skóry, będą mogły zrealizować swoje pragnienia w lipcu na przepięknych i piaszczystych plażach Cypru.

W lipcu i sierpniu jest bardzo sucho i gorąco – ponad 40°C.

Dzienne temperatury w najgorętszych miesiącach, czyli od lipca do sierpnia, wahają się od 29° C na centralnej równinie do 22° C w Górach Troodos. 

Lipiec – temperatura powietrza na Cyprze sięga 35°C, woda jest nagrzana do 26°C. 
Jeśli w czasie lata zdarzają się na Cyprze nieco chłodniejsze dni, wówczas są one spowodowane napływem mas powietrza z Grecji, za sprawą wiatrów południowo-zachodnich. 
Szczególnie w lipcu ciepło jest na wybrzeżu południowym , przy czym przeważnie w Páfos jest o kilka stopni chłodniej niż w Limassol, czy Larnace. Taka pogoda to raj dla miłośników wypoczynku na plaży i w morzu. 

Dla zwolenników nieco niższych temperatur doskonałe są w lipcu północne rejony Cypru.
Także lipcu czeka nas na Cyprze Festiwal Truskawek oraz Cypryjskie Dni Muzyki. 

Temperatury w lipcu

Średnie temperatury Limmasol
Temp. w ciągu dnia – 31.0° C, temp. w nocy- 23.0° C

Średnie temperatury Larnaca
Temp.w ciągu dnia – 32.0° C, temp. w nocy – 22.0° C

Średnie temperatury Paphos
Temp. w ciągu dnia – 29.0° C, temp. w nocy – 20.0° C