Cypr, pogoda w sierpniu

Wyjeżdżając na Cypr w sierpniu trzeba liczyć się z żarem lejącym nieprzerwanie z nieba. Nieco niższe temperatury są wówczas na północy wyspy, ale i tak w sierpniu powinni wybierać się tu wyłącznie fani kąpieli słonecznych.
Zdarza się tak, że gorące wiatry pustynne niosą dodatkowe fale upału. Szczególnie w głębi wyspy notuje się temperatury rzędu 47°C. 
Temperatury wody wokół cypryjskiego wybrzeża są również wyższe niż we wszystkich pozostałych rejonach Morza Śródziemnego.
Ta wyspa jest przez cały rok doskonałym celem podróży dla miłośników słońca; słońce świeci tutaj przez 320 dni w roku. Pod względem klimatycznym Cypr należy do najzdrowszych regionów świata. 

Cypr w sierpniu

W dniach 29 sierpnia – 7 września bieżącego roku w Miejskich Ogrodach Limassol na Cyprze, odbędzie się Festiwal Wina. Festiwal odbywa się od 1961 roku, a jego popularność wciąż rośnie.
Wielu turystów przybywa na Cypr każdego roku, właśnie na początku września, aby stać się uczestnikiem tej wyśmienitej uczty. „Pij wino, aby żyć pełnią życia” to myśl przewodnia festiwalu, którego główną atrakcją jest bezpłatna degustacja wina przeróżnych gatunków. Idea festiwalu nawiązuje do Dionizji, święta organizowanego w starożytnej Grecji na cześć Dionizosa (w mitologii rzymskiej Bachus), boga wina i winorośli, odradzającej się natury i plonów.

Cypr, temperatury w sierpniu

Średnie temperatury Limmasol
Temp. w ciągu dnia – 31.0° C, temp. w nocy – 23.0° C

Średnie temperatury Larnaca
Temp. w ciągu dnia – 32.0° C, temp. w nocy – 22.0° C

Średnie temperatury Paphos
Temp. w ciągu dnia – 30.0° C, temp. w nocy – 21.0° C