Kurorty turystyczne na Dominikanie

Za główne strefy turystyczne na Dominikanie uważa się:

  • Punta Cana,
  • La Romana,
  • Boca Chica,
  • Puerto Plata.

Zgodnie z prawem, pierwsze 60 metrów plaży na Dominikanie to są plaże publiczne i dostęp do każdej plaży w pobliżu hotelu jest otwarty nie tylko dla gości hotelowych.

Kulinaria na wyspie

Kulinarne tradycje Dominikany opierają się na połączeniu europejskich, afrykańskich i lokalnych przepisów i receptur. Główną cechą tego – jest powszechne stosowanie roślin strączkowych, bananów i innych warzyw (w tym egzotycznych) w oryginalnym połączeniu z produktami z mięsa i ryb. Wybór aromatów stosowanych w kuchni, na pierwszy rzut oka jest ogromny, ale to nie do końca jest tak – wszystkie przyprawy dodawane są z umiarem i żeby nie „zatkać” oryginalnego smaku produktu. Do smażenia bananów używa się tylko pewnego rodzaju oleju „Platano” – banany muszą być zielone i dość twarde, nie spożywa się ich na surowo.

Alkohole na Dominikanie

Narodowym napojem Dominikany jest rum, który wytwarzany jest w ponad 15 odmianach (najbardziej popularny „Brugal „,” Barcelo „i” Bermudez „). 
Rum pije się czysty lub dodawany do koktajli (m.in. „Pina Colada”, „Daiquiri”, „Cuba Libre”, itp.) i serwowany z plasterkiem cytryny i lodem.

Dominikana win nie produkuje, ale importuje dobre wina chilijskie, które są sprzedawane na całym świecie.
Lokalne marki piwa „Quisqueya”, „Ceniza”, „Presidente” i „Bogemia” znane są również z dobrej jakości. Oryginalny smak ma tradycyjny napój alkoholowy „Pru” (produkt fermentacji soku z tej samej rośliny co nazwa napoju). 

Dla dzieci
Akwarium – podwodny świat gatunków tropikalnych i zoo, parki rozrywki i ogrody ptaków.

Sport
Jazda helikopterem nad wyspą. Jeep safari, polowanie na kaczki i gołębie, wędkarstwo morskie. rafting, eksploracja jaskiń, nurkowanie, windsurfing, rejsy jachtem, a także wszystkie inne rodzaje atrakcji na plaży. 

Zakupy
Metropolia Santo Domingo, zdaniem wielu, to centrum handlowe na Karaibach i nie bez powodu – tutaj są największe przedstawicielstwa centrali marketingowych i handlowych w regionie.
Najbardziej popularny jest słynny Malekon – 15 mil przybrzeżnego prospektu nasyconego sklepami, sklepami z pamiątkami i dużymi marketami.