Znajomi pytają mnie się o różne porady finansowe, więc pomyślałem, dlaczego swojej wiedzy o finansach w UK nie umieścić na stronie. Wtedy wyślę im po prostu linka do artykułu i nie będę musiał się ‚produkować’:-)

Cel strony: Najbardziej profesjonalne, unikalne i darmowe porady finansowe dla Polaków w UK. To tak ogólnie, bo nie będzie to zwykła strona finansowa. Postaram się pomóc w różnych innych tematach, którymi się interesuję, jak bardziej agresywne alternatywne inwestowanie, czy porady życiowe.

Jeśli macie za mało pieniędzy, czy nie wiecie co z nimi robić znajdziecie na Ekspercie Finansowym sporo ciekawych porad o których niewiele osób wie, a mogą zaoszczędzić jednym małą fortunę lub przynajmniej na darmowe wakacje co roku.

Take care of the pence and the pounds will take care of themselves

Nie wiem, kto to powiedział, ale jest w tym wiele prawdy. W dosłownym tłumaczeniu to znaczy:

Zadbaj o pensy, a funty już same o siebie zadbają

Moim celem będzie, żebyście zrozumieli pierwszą część tego powiedzenia. Druga zadba sama o siebie:-) Każda zmiana zaczyna się od tego pierwszego najtrudniejszego kroku. Wiele małych kroczków doprowadzi do celu jaki sobie postawicie.

Postaram się wszystko wyjaśnić tak, żeby ‚babcia klozetowa’ zrozumiała, więc kto bardziej wyedukowany niech wybaczy. Postaram też się pisać lekko na poważne tematy, więc czasami mogę lekko dywergować przy lampce wina:-)

Wielka Brytania to Państwo bardzo liberalne finansowo i można sobie ułożyć fajnie życie tutaj. Nie mam na myśli tylko benefitów dla bezrobotnych i samotnych matek. Bardziej skupię się na benefitach i korzyściach podatkowych, jak korzystne oszczędzanie na emeryturę, rewelacyjne progi podatkowe, inwestycyjne programy oszczędnościowe jak ISA. Czyli wszystko dla tych co chcą i zdrowie pozwala pracować w UK.

Oszczędzać w UK można na wiele sposobów. Niestety stopy procentowe są w chwili obecnej na bardzo niskim poziomie.