Zdrowe odżywianie oraz nowoczesna i tradycyjna wiedza o dietach

Zdrowe odżywianie – czyli jak się prawidłowo odżywiać w czasie urlopu all inclusive.

Wczasy All Inclusive kuszą. Jeśli będziesz często, ale odpowiednio sie odżywiać i przy okazji ćwiczyć (zajęcia animacyjne, basen) i dużo spacerować to nie będzie trzeba się obawiać przybrania na wadze w czasie wakacji all inclusive.

Jak sobie poradzić przy doborze produktów żywnościowych w celu dostarczenia do swojego organizmu niezbędnych składników warunkujących właściwą przemianę materii, czyli jak zdrowo odżywiać się? Nie ma prostej odpowiedzi, ponieważ nasz organizm to skomplikowana i złożona funkcja.

DOBRANIE DIETY – Dobranie odpowiedniej diety uwarunkowane jest wieloma czynnikami , miedzy innymi ze względu na płeć, wiek , cechy dziedziczne , strefy czasowe i geografie zamieszkania , – a następnie charakter i uciążliwość wykonywanej pracy , itd..

PAMIĘTAJ – Nie mniej istotną sprawą przy prawidłowej diecie i zdrowym odżywianiu się jest umiar . Nawet najzdrowsze produkty żywnościowe mogą zaszkodzić w nadmiarze

Zdrowe Odżywanie – rzetelne, godne zaufania porady o zdrowym odżywianiu

Jak sobie poradzić przy doborze produktów żywnościowych w celu dostarczenia do swojego organizmu niezbędnych składników warunkujących właściwą przemianę materii, czyli jak zdrowo odżywiać się? Nie ma prostej odpowiedzi, ponieważ nasz organizm to skomplikowana i złożona funkcja.

Dobranie odpowiedniej diety uwarunkowane jest wieloma czynnikami , miedzy innymi ze względu na płeć, wiek , cechy dziedziczne , strefy czasowe i geografie zamieszkania , – a następnie charakter i uciążliwość wykonywanej pracy , itd..

W Polsce dokonały się znaczne przeobrażenia w dziedzinie odżywiania się i jest to następstwem globalizacji handlu i nie tylko. Agresywna reklama i marketing produktów żywnościowych znacząco wpływa i kreuje zachowania społeczeństwa przy doborze tychże produktów . Przy tym okazuje się , że reklamowane artykuły nie zawsze mają coś wspólnego ze zdrową dietą i zdrowym odżywianiem się . Jest to wynik ekspansji na rynek produktów żywnościowych dokonany przez wielkie koncerny żywieniowe i farmaceutyczne z kapitałem międzynarodowym i produkujące masowo gotowe produkty oraz suplementy diety i osiągające z tego tytułu gigantyczne zyski . Instytuty przemysłu spożywczego i naukowcy w nich zatrudnieni dostarczają technologie , a mianowicie, np.: w przemyśle mięsnym pozwalają z 1kg użytego surowca do produkcji wędlin uzyskać kilkukrotny przyrost masy w gotowym produkcie , podobnie w przemyśle piekarniczym i innych . Z kolei genetycznie modyfikowane rośliny odporne są na szkodniki , nowe technologie upraw pozwalają uzyskać wyższe plony , ale czy to- aby jest zdrowa żywność?

Przykłady można by mnożyć , ażeby nie zaśmiecać podam tylko dwa. Na początku marca wybrałem się po ziemniaki , a ponieważ lubię Astrę i Irgę to właśnie takie odmiany chciałem zakupić . I zdziwiłem się bardzo . Na „ryneczku” i w sklepach zaoferowano mi importowane z Francji , i o 10groszy na kilogramie tańsze od naszych polskich . Nie miałem innej alternatywy i dokonałem zakupu , a następnie zabrałem się za gotowanie . Po dwudziestu minutach chciałem ziemniaki zaimportować na talerz , ale nie udało mi się . Znikły we wrzącej wodzie i reklamacja u sprzedawcy nie pomogła . Zarzucił mi zbyt długie gotowanie?!!! To jak z takim importowanym ziemniakiem ugotować zupę? Wolałem więcej nie ryzykować i kupiłem ziemniaki prosto od chłopa na targu . Poczułem się od razu zdrowszy . A drugi przykład : jeżeli macie czworonożnego przyjaciela w domu , tj. psa i będzie jego pora posiłku – postawcie przed nim miskę z rosołkiem reklamowanym w mediach , a następnie przygotowanym domowym sposobem . Gwarantuję , że Wasz ulubieniec wybierze zdrowszy wariant i uchroni przed wszechobecną chemią w gotowych produktach.

? A więc , aby się zdrowo odżywiać zaopatrujmy się u sprawdzonych dostawców , w sklepach gdzie można uzyskać pełną informację o pochodzeniu produktu

? postarajmy się znaleźć czas na gotowanie i przyrządzać posiłki z jak najmniej przetworzonych produktów rolno-spożywczych

? w naszej diecie nie może zabraknąć ryb(śledź , makrela , łosoś) , przetworów mlecznych (mleko,kefir,ser,jogurt) , produktów zbożowych(chleb pełnoziarnisty i razowy,ziemniaki,ryż,kasze) , tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, mięso najlepiej gotowane oraz warzywa i owoce (seler,szpinak,marchew)

 ? … a ze słodyczy to czekoladę gorzką – polecam!!!

Nie mniej istotną sprawą przy prawidłowej diecie i zdrowym odżywianiu się jest umiar . Nawet najzdrowsze produkty żywnościowe mogą zaszkodzić w nadmiarze . Zdrowa żywność i zdrowe odżywianie to zależy tylko od Nas , a odrobina ascezy w żywieniu nie zaszkodzi , a szczególnie w okresie Wielkiego Postu!!!

Zawsze lepiej zapobiegać niż potem się gwałtownie odchudzać.

Na stonie o wakacyjnym żywieniu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje takie jak:

? diety – dieta proteinowa, dieta dukana, dieta montignaca, dieta białkowa, dieta kopenhaska, dieta kapuściana, dieta south beach,
? zdrowe jedzenie – gotowanie, przepisy, sklepy ze zdrową żywnością

? diety odchudzające, ćwiczenia odchudzające, tabletki odchudzające
? … i wiele innych pożytecznych informacji o tym jak się zdrowo odżywiać

Na koniec dobra rada. Może lepiej wybrać wakacje z niepełnym wyżywieniem. Nie będziecie wtedy przebywali długo w hotelu.