Wczasy dla seniorów w Indiach – gdzie mogą spokojnie wypocząć starsi ludzie

Zabytkowe miasta

Indie to kraj otwarty dla wszystkich turystów. Zarówno młodsi jak i starsi znajdą coś dla siebie. Jeżeli jednak jesteśmy już osobami „w kwiecie wieków” polecam jedynie wyjazd z biurem podróży. Zaoszczędzi nam to nerwów, bieganiny, dosyć często kłopotów, a zapewni spokój i komfort wypoczynku. Zadbajmy przede wszystkim o to aby hotel do którego się wybieramy zapewniał odpowiednie warunki wypoczynku, reszta zależy już tylko od naszej formy i kondycji. Jeżeli nie jesteśmy typowymi leniuchami możemy swobodnie zwiedzać indyjskie zabytki. Pamiętajmy jednak że jako ludzie starsi musimy się odpowiednio przygotować na panujące upały, nie forsować tempa i mierzyć siły na zamiary. Często bowiem z powodu upału występują przypadki udarów, zasłabnięć, omdleń. Racjonalnie gospodarując swoimi siłami jesteśmy jednak w stanie zobaczyć wszystko co sobie zamarzymy. Gdzie warto więc się udać? Pierwszym przystankiem niech będzie Delhi. Spacerując po mieście możemy podziwiać święte krowy oraz dosyć duże ilości zieleni. Warto zwiedzić Czerwone Forty, Kutab Minar oraz Wielki Meczet, który jest punktem obowiązkowym na planie każdej z wycieczek. Unikajmy miejsc zatłoczonych, czasem warto poczekać na lekkie „wyludnienie”. Da to za równo komfort jak i bezpieczeństwo zwiedzania. Przed ludźmi starszymi otworem stoją również zabytki innych miast. Wyruszmy więc do Bombaju zobaczyć Bramę Indii oraz Wiszące Ogrody, także do Kalkuty- miejsca kultu Matki Teresy. To właśnie tam zwiedzić można jej dom oraz podziwiać piękno Świątyni Kali.

Wypoczynek na plaży

Ludzie starsi wybierając się na wakacje cenią sobie przede wszystkim spokój, wygodę i możliwość odpoczynku oraz regeneracji sił. Dla takich właśnie osób w Indiach prosperuje region Goa. Jest to bardzo popularna część Indii, lubiana ze względu na jej wypoczynkowy charakter. Położona jest na wybrzeżu Goa. Jest to najmniejszy pod względem powierzchni stan w Indiach jednak swoimi walorami przyciąga bardzo dużą ilość turystów. Cechą charakterystyczną tego regionu są ciągnące się kilometrami plaże, czysta i przejrzysta woda. Widoki są niezapomniane, a piękne krajobrazy, dzika przyroda na długo pozostają w pamięci. Najpopularniejsze plaże stanu Goa to Baga i Vagator. To tutaj przyjeżdżają amatorzy wygrzewania się na słońcu oraz wodnych kąpieli. Większość z nich to ludzie starsi uczestnicy wycieczek biur podróży. Okolica Goa to nie tylko same plaże. To także szpalery pól ryżowych, masa zieleni oraz urocze małe wioski. Sprzyja to spacerom oraz spędzaniu wolnego czasu na powietrzu. Nie brakuje tu również dużej ilości świątyń oraz kościołów. Obszar ten uchronił się przed masową turystyką panującą w większych miastach. Hotele zapewniają komfort wypoczynku, ciszę i spokój, dobre jedzenie oraz profesjonalną obsługę.

Indyjskie bazary

Ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu w Indiach są wizyty na indyjskich bazarach. Polecane są one wszystkim bez względu na wiek. Zachęcają możliwością zakupu tanich towarów oraz spędzeniem czasu w miłej, zakupowej atmosferze. To forma odskoczni od gwaru i szumu miast. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przybywając do Indii warto zaopatrzyć się na samym początku w tanią odzież przystosowaną do panujących warunków pogodowych. To właśnie na bazarach ludzie starsi zakupują ochronne kapelusze, rzeczy przewiewne z indyjskich tkanin które pozwalają na swobodne zwiedzanie zabytków i walkę z panującym upałem.