Nasi polscy seniorzy, nie muszą wcale czuć się gorzej od ich rówieśników z zachodu, mogą bezproblemowo spędzać swój czas poza granicami kraju, w pięknym krajobrazie Tajlandii.

Polskie biura podróży mają już pakiety dla starszych ludzi, dzięki czemu nie muszą oni obawiać się bariery językowej, dodatkowo mogą liczyć oni na zakwaterowanie w bardzo dobrych hotelach plus dodatkowo mają dozór rezydenta mówiącego w polskim języku.

Oczywiście starsze osoby bezproblemowo radzące sobie z internetem i komórką mogą bez żadnych przeszkód, same zaplanować swoje wakacje.

Biorąc pod uwagę kulturę Tajlandii, każde miejsce będzie tak samo dobre do wypoczynku dla starszych osób, z pewnością spodobają się im liczne na terenie Tajlandii świątynie, dlatego warto dobrać lokalizację, umożliwiająca łatwe dotarcie do najciekawszych atrakcji turystycznych.

Dobrą lokalizacją dla seniorów, trochę z dala od miejskiego zgiełku jednak w samej stolicy kraju, jest np. hotel Honey House, udostępniający również za darmo internet czy też komputery znajdujące się w holu, przez co można wybrać sobie atrakcję do zwiedzania na dany dzień, sprawdzić dojazdy i ceny.

Kolejnym dobrym i niedrogim w wyborze hotelem jest Vaboir Lodge, hotel posiada własny darmowy transport wodny, co jest bardzo wygodne i pozwala seniorom na szybkie przemieszczanie się, unikając korków i ruchu ulicznego.

Osoby chcące w ogóle odpocząć od miejskiego zgiełku i liczące na spokój i ciszę powinny zainteresować się archipelagiem wysp Ko Lanta, na dwóch z nich znajdzie się zakwaterowanie, a seniorzy nie będą mogli narzekać na brak pięknych widoków czy atrakcji turystycznych, jest to doskonały wybór, aby się wyciszyć i kompletnie wypocząć na wakacjach.

Kolejną spokojną wyspą jest Ko Tao, bezproblemowo można znaleźć tutaj nocleg, do wyboru jest ponad 100 hoteli na tej bezpiecznej i spokojnej wyspie.