Grecja dla Dzieci – czy to możliwe?

Wiele osób się zastanawia czy wyprawa do Grecji z małymi dziećmi jest w ogóle możliwa. Oczywiście dlaczego by nie? Teraz biura podróży, oraz wszelkie hotele biją się na głowę, jak urozmaicić małym bywalcom czas. Oczywiście, jadąc z latoroślą na wakacje, trzeb na wszystko patrzeć co najmniej dwa, jak nie trzy razy. Trzeba dokładnie sprawdzać warunki przelotu, warunki hotelowe, co jest oferowane.

Drugą kwestia pozostaje pytanie, czy każdy okres jest dobry na wczasy w Grecji z małym dzieckiem? To też jest pytanie, które daje odpowiedź: i tak, i nie. Jeżeli dziecko jest bardzo małe, najlepiej do 3-4 lat, unikać z nim miesięcy upalnych, jeśli jest starsze, można już zaryzykować, ale wtedy trzeba szczególni zadbać o bezpieczeństwo dzieci.

Atrakcje dla Dzieci w Grecji

Przede wszystkim, można to już ustalić w konkretnym biurze podróży. Bowiem, w niektórych hotelach oferowane są specjalne zajęcia animacyjne specjalnie ułożone dla dzieci. Jednak oczywiste będzie, to, że kilkuletniego szkraba nie powinno się zostawiać samego nawet z wykwalifikowanym personelem. Ponieważ takie małe dzieci, powinny być jednak pod stałą opieką opiekunów. 
Warto więc tez wybrać na przykład okolice Chani lub Rethymno, oraz wszelkie wybrzeża, gdzie jest łagodna i piaszczysta plaża. Zwykle kilkulatki są odporne na wielogodzinne zwiedzanie, tak więc warto sprawdzić czy w danym hotelu będą jakieś atrakcje, typu place zabaw, brodziki, czy inne wymyślne gry dla dzieci.

Bezpieczeństwo dzieci w Grecji

Chyba najważniejsza zasadą, zabierania dziecka na wakacje nie tylko do Grecji, ale w dowolne miejsce, jest to, aby nie spuszczać dziecka z zasięgu wzroku. Trzeba być świadomym, że takie kilkulatki, zwykle są bardzo żywymi istotami, i potrafią się poruszać tak, że dorosły, może nie zauważyć po kilku minutach, gdzie będzie się ono znajdować. To jest bardzo ważna zasada, zwłaszcza w napływie dużych skupisk ludzi na lotniskach, czy też nawet na zwykłej plaży. By zadbać o bezpieczeństwo dzieci, najlepiej, założyć jeszcze dziecku na przykład bransoletkę z numerem telefonu, lub z jego danymi i danymi rodziców. Kolejnym obowiązkiem dla dziecka jest również przygotowanie specjalnej apteczki, w której znajdą się wszelkie podstawowe leki. Wybierając się do słonecznej Grecji na wczasy, trzeba również zadbać o bezpieczeństwo skóry dziecka, przed ewentualnymi poparzeniami od opalania. Dlatego wysokie filtry, balsamy dla dzieci, oraz obowiązkowo nakrycie na głowę.

Porady dla osób wyjeżdżających z dziećmi do Grecji

Przede wszystkim należy bardzo racjonalnie podejść do terminu wczasów, względem wieku dziecka. Jeżeli dziecko ma dwa latka, spędzanie wakacji na upalnych wybrzeżach w Lispu lub sierpniu, będzie dla niego bardzo męczące, a nawet może okazać się niebezpieczne. Dlatego lepiej z takim malcem na wakacje na greckie wyspy wybrać się u początku lub pod koniec sezonu turystycznego, gdzie temperatury są nieco lżejsze od letnich skwarów. Trzeba jeszcze pamiętać o sprawdzeniu wszelkich ofert jak się mają do pobytu dzieci. Czy są tam gwarantowane specjalne atrakcje, ale tez przede wszystkim by takie małe dzieci bezpiecznie przebywały. Dotyczy to zarówno samolotów, jak i już samych hoteli.