Jakość hoteli w Grecji

Początków hotelarstwa trzeba szukać właśnie w starożytnej Grecji, gdzie człowiek udający się w podróż był traktowany jako osoba znajdująca się pod opieką bogów, której należy udzielić gościny. Pierwsze greckie hotele były skromnymi gospodami i zajazdami – współcześnie są to często luksusowe, komfortowe obiekty z basenem i wieloma dodatkowymi atrakcjami.

Jakość hoteli w Grecji jest zróżnicowana – od małych, stosunkowo ubogich, ale przy tym tanich hotelików, po ogromne, rozbudowane hotele z atrakcjami dodatkowymi. Te pierwsze dysponują zazwyczaj tylko łóżkiem, szafką nocną i łazienką i nie nadają się dla wymagających turystów, ale dla osób, które nie szukaną komfortu, tylko przygody, takie rozwiązanie może okazać się ciekawe.

W Grecji jest sporo hoteli o średnim standardzie na każdą kieszeń. Za stosunkowo niewygórowaną cenę w takich hotelach można dostać nie tylko miejsce do spania, ale również wyżywienie. Cztero i pięciogwiazdkowe hotele reprezentują najwyższą jakość hoteli w Grecji. Wyżywienie to w ich przypadku oczywistość, ale na komfort turystów składa się też możliwość skorzystania z basenu, prywatnej plaży, restauracji, dyskoteki, pola golfowego, wypożyczalni sprzętu sportowego i wielu innych udogodnień.

Komfort w hotelu

Zasada jest prosta – im więcej gwiazdek posiada hotel, tym większy komforty ów obiekt zapewnia swoim klientom. Jednocześnie im większy komfort, tym więcej pieniędzy turysta musi zapłacić. Najwięcej hoteli pięciogwiazdkowych znajduje się w dużych ośrodkach turystycznych, przede wszystkim w Atenach i na Krecie, ale także w Korfu, na Rodos i na Peloponezie. Osoby, które nie lubią tłoku i przepychu, albo po prostu ich fundusze są ograniczone, mogą wybrać się do tańszych hoteli o mniejszym komforcie, np. do takich miejscowości, jak Kos, Tolo czy Georgioupolis.

Komfort i baseny, czyli co znajdziesz w ofercie all inclusive

Dla bardzo wymagających turystów odpowiednim wyborem będzie oferta all inclusive. Taka opcja zwiera w cenie wycieczki dostęp do dodatkowych atrakcji, oferowanych przez hotel. Mogą to być baseny, pola golfowe, pełne wyżywienie czy zabawa w dyskotece. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą przed jej wybraniem, ponieważ w zależności od touroperatora w tym samym hotelu możemy mieć dostęp do innych atrakcji.