Grudzień w Bułgarii przywita nas zapewne deszczem i mocnym wiatrem. Wysoko w górach najczęściej leży już śnieg i są czynne niektóre trasy. Więc mimo niezbyt przyjemnej pogody, warto wybrać się do Bułgarii i spróbować swoich sił w sportach zimowych, a należy wiedzieć, że w niektórych, bułgarskich ośrodkach turystycznych są organizowane profesjonalne zawody narciarskie i snowboardowe. Trasy są bardzo dobrze przygotowane, a całe zaplecze hotelowe wysokiej jakości.

Pogoda i temperatury.

Grudzień to czas pierwszych opadów śniegu, zwłaszcza są one obfite w rejonach górskich. Temperatury powietrza wahają się w granicach 0-10’ C w dzień. Noce są nieco chłodniejsze i wynoszą około 0’ C, choć w grudniu możliwe są już pierwsze przymrozki. W rejonach górskich jest o kilka stopni chłodniej i często wieje porywisty wiatr. Temperatura wody jest już naprawdę niska i wynosi około 10’ C.

Co można robić w grudniu?

W grudniu, gdy pogoda dopisze, rozpoczyna się okres białego szaleństwa. Ośrodki turystyczne prześcigają się w swoich ofertach i zapewniają turystom wiele atrakcji. Mówimy tu o ośrodkach w rejonach górskich, gdyż te na wybrzeżu, w okresie zimy bywają często zamknięte. Największym ośrodkiem jest Bansko, które posiada wiele profesjonalnych tras narciarskich, oraz specjalne trasy dla snowboardzistów. Warto więc się tam zatrzymać i poszusować na nartach. Gdy zmęczy nas już zimowe szaleństwo, to koniecznie zatrzymajmy się w przytulnym hoteliku i spróbujmy miejscowych specjałów.