Listopad w Bułgarii pod względem pogodowym nie należy do najcieplejszych i najprzyjemniejszych. Pogoda jest bardzo zmienna, często pada deszcz i jest naprawdę bardzo chłodno. Jeżeli jednak znajdziemy się wówczas w tym kraju, to warto ten czas wykorzystać i zobaczyć, że wiele ma do zaoferowania, nawet podczas jesiennej szarugi. Na turystów czekają liczne zabytki i muzea, a także restauracje, bary i dyskoteki. Często organizowane są festiwale muzyczne, które przyciągają artystów z wielu stron świata. W listopadzie przekonamy się, że Bułgaria ma coś więcej do zaoferowania niż tylko samo wybrzeże.

Pogoda i temperatury.

Temperatury powietrza w listopadzie w Bułgarii wynoszą około 12’ C w dzień i 5’ C w nocy. Temperatura wody jest bardzo niska i kształtuje się na poziomie 10’ C. Bardzo dużo jest opadów deszczu i możliwe są w górach pierwsze opady śniegu. W górach temperatury powietrza są o kilka stopni niższe i najczęściej właśnie w listopadzie spada pierwszy śnieg. Możliwe są mocne podmuchy wiatru, zwłaszcza w rejonach górskich.

Co ze sobą zabrać?

Gdy wybieramy się w listopadzie do Bułgarii, to pamiętajmy o spakowaniu ciepłej i przeciwdeszczowej odzieży. Warto zabrać również podstawowe leki, które zawsze będą pod ręką. W takiej urlopowej apteczce powinny znaleźć się leki przeciwbólowe, lokomocyjne i środki opatrunkowe. W związku z tym, że listopad jest miesiącem częstych przeziębień i gryp, to warto zabrać również leki przeciwzapalne. Dobrze przygotowana apteczka i walizka, na pewno sprawią, że nic nas nie zaskoczy podczas podróży ani w czasie urlopu.