Choć w październiku w Bułgarii pogoda nie jest zbyt wakacyjna, to jednak warto wybrać się tam wówczas choć na krótką wycieczkę. Październik jest miesiącem, w którym odbywa się wiele festiwali, zatem miłośnicy muzyki będą bardzo zadowoleni. Warto jeszcze przed wyjazdem sobie zrobić plan wycieczki i wybrać takie miejsca, które można bez problemu zwiedzać także podczas brzydkiej pogody. Pamiętajmy, że Bułgaria to nie tylko piękne plaże i morze, to bardzo ciekawy kraj pod wieloma innymi względami.

Pogoda i temperatury.

Temperatury powietrza w październiku kształtują się na poziomie 13- 17’ C w dzień i 7- 15’ C w nocy. Dość często wieją mocne wiatry i pada deszcz. Szczególnie nieprzyjemnie bywa w górach i raczej nie polecamy w październiku wędrówek i spacerów górskimi szlakami. Pogoda bywa w wysokich partiach gór bardzo zmienna i zawsze jest o kilka stopni chłodniej niż w rejonach nizinnych. Temperatura wody jest już bardzo niska i wynosi około 15’ C.

Co robić w październiku w Bułgarii?

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, październik w Bułgarii słynie z wielu muzycznych festiwali. Warto więc popytać mieszkańców i wybrać się choć na jeden z nich. Zaskoczy niejednego z nas muzykalność tego narodu, a także gościnność i chęć dzielenia się z innymi swoją radością. Warto odwiedzić okoliczne muzea, zwłaszcza te znajdujące się w stolicy i większych miastach, a także można odwiedzić delfinarium w Warnie. Jeżeli zmęczą nas już wędrówki, zabawy i festiwale, to warto na chwilę odpocząć w restauracji i posmakować miejscowych specjałów.