Wrzesień w Bułgarii jest miesiącem zwiastującym nadchodzącą jesień. Choć bywa niekiedy jeszcze bardzo słoneczny i stosunkowo ciepły, to jednak podobnie jak w Polsce, ciężko jest z wyprzedzeniem określić jaka będzie pogoda we wrześniu w danym roku. Często bywa bardzo zmienna: od wysokich temperatur, poprzez chłodniejsze deszczowe dni, a na ulewach i mocnych wiatrach kończąc. Wielu powie, po co się tam zatem wówczas wybierać? I czekają na kolejny rok i na wakacyjne, bułgarskie słoneczko. My jednak polecamy urlop w Bułgarii we wrześniu, gdyż przy odrobinie szczęścia będziemy mieć słoneczną pogodę, a nawet jeśli spadnie deszcz, to przy licznych walorach i atrakcjach Bułgarii, na pewno się nie będziemy nudzić i nasz urlop będzie bardzo udany.

Pogoda i temperatury.

Umiarkowany klimat pod którego wpływem znajduje się Bułgaria sprawia, że we wrześniu bywa tam bardzo zmienna pogoda. Od gorącego słoneczka, poprzez ulewne deszcze a na mocnych wiatrach i niskich temperaturach kończąc. Średnie temperatury w miesiącu wrześniu wahają się w granicach 15- 23’ C w dzień i 8-15’ C w nocy. Temperatura wody spada bardzo szybko i wynosi wówczas 20’ C.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc we wrześniu do Bułgarii musimy spakować do naszej walizki cały wachlarz ubrań. Począwszy od tych lekkich, które przydadzą się nam gdy zaświeci mocniej słoneczko, poprzez cieplejsze swetry i bluzy, a na kurtkach i płaszczach przeciwdeszczowych kończąc. Warto zabrać również wygodne buty, parasol i mapę Bułgarii. Tak przygotowani na pewno miło i spokojnie spędzimy swój wrześniowy urlop w Bułgarii.