Planując na sierpień urlop w Bułgarii, na pewno nie będziemy tego żałować. Wysokie temperatury powietrza, ciepła woda w morzu, liczne imprezy i całe rzesze turystów. Jest to zatem idealny czas dla wszystkich lubiących dobrą zabawę, imprezy i liczne towarzystwo. Na to ostatnie w sierpniu nikt nie będzie narzekać, gdyż hotele i pensjonaty pękają zazwyczaj w szwach. Warto z wyprzedzeniem zarezerwować sobie pobyt, tak aby potem nie trzeba było nocować w jakimś podrzędnym hoteliku, z dala od morza i wszystkich atrakcji. Pamiętajmy, że sezon w Bułgarii trwa tak jak w Polsce stosunkowo krótko, dlatego też w jego szczycie jest dość drogo. Wcześniejsze rezerwacje pozwolą nieco zaoszczędzić, zwłaszcza gdy dokonujemy ich przynajmniej na miesiąc wcześniej.

Pogoda i temperatury.

Temperatury powietrza w miesiącu sierpniu w Bułgarii wynoszą około 28’ C w dzień i 20’ C w nocy. Temperatura wody waha się w granicach 20-23’ C i jej wysokość jest uzależniona od ilości dni słonecznych. Bywały lata, że jej temperatura wynosiła nawet 25’ C, jednak zdarza się to tylko przy wyjątkowo słonecznym i suchym sierpniu.

Sierpień w Złotych Piaskach.

Złote pisaki przyciągają turystów nie tylko pięknymi i rozległymi plażami, ale również bardzo bogatą ofertą ośrodków spa i odnowy biologicznej. W pobliżu morza i plaży w regionie Złotych Piasków znajdują się liczne baseny, w tym również takie, które wykazują właściwości lecznicze, ze względu na dużą zawartość składników mineralnych. W Złotych Piaskach mogą odpoczywać zarówno seniorzy, rodziny z dziećmi jak i młodzież. Dla każdej z tych grup hotele przygotowały odpowiednie rozrywki. Zatem dla dzieci są place zabaw, dla młodzieży dyskoteki, korty tenisowe, a dla seniorów odpoczynek nad leczniczymi basenami, w otoczeniu malowniczych i aromatycznych lasów piniowych.