Bułgaria w lipcu tętni życiem. Najtłoczniej jest na wschodnim wybrzeżu w znanych ośrodkach turystycznych. Pogoda sprzyja plażowaniu i choć woda na wybrzeżu Morza Czarnego do najcieplejszych nie należy, to jednak w lipcu osiąga swoje maximum. Plaże mają łagodne zejścia do morza, idealne więc są dla rodzin z dziećmi i wszystkich, którzy nie umieją zbyt dobrze pływać. Wszystkie hotele mają w lipcu przeważnie komplet turystów, więc należy wcześniej rezerwować swój pobyt. Jeżeli jednak nasz wyjazd będzie spontaniczny, to warto szukać również noclegów w kwaterach prywatnych. W szczycie sezonu coraz więcej prywatnych właścicieli udostępnia pokoje dla turystów.

Pogoda i temperatury.

Temperatury powietrza w lipcu w Bułgarii wynoszą około 30’ C w dzień i 23’ C w nocy. Możliwe są miejscowe opady deszczu, które jednak nie są długotrwałe i zbyt obfite. Większe wahania pogodowe występują w rejonach górskich i tam również temperatury powietrza są o kilka stopni niższe. Często też wieje dość mocny i porywisty wiatr. Temperatura wody w miesiącu lipcu wynosi około 23’ C, zatem przypomina wody naszego rodzimego Bałtyku.

Lipiec na Słonecznym Brzegu.

Słoneczny Brzeg to jedna z bardziej znanych i chętnie odwiedzanych przez turystów miejscowość wypoczynkowa. Znajduje się ona we wschodniej części Bułgarii, w pobliżu dużego miasta Burgas. Oddalona jest od niego o około 30km. Jest to bardzo stara miejscowość i znajdziemy tam kilka ciekawych architektonicznie zabytków. Większość turystów ściąga jednak do Słonecznego Brzegu ze względu na wyjątkowo piękne plaże. Mają one łagodne i płytkie zejścia do morza, idealnie nadają się więc dla rodzin z dziećmi. Jest również kilka placów zabaw, baseny dla dzieci i można nawet wynająć na kilka godzin profesjonalną opiekunkę.