Czerwiec w Bułgarii powinien przywitać nas słoneczkiem, choć możliwe są jeszcze zachmurzenia i opady deszczu. Nie powinny one jednak trwać zbyt długo, więc nie powinniśmy się martwić, że deszcz zepsuje nam urlop. W Bułgarii jest tyle ciekawych miejsc do zobaczenia, że nawet największy deszcz nie powinien popsuć nam humoru. Spacerowanie, zwiedzanie zabytków, licznych parków przyrody, delfinarium, to tylko jedne z wielu atrakcji, które czekają na nas w tym jakże ciekawym kraju. Miejscowe hotele prześcigają się w organizowaniu imprez kulturalnych, wystaw, zabaw i dyskotek. W wielu hotelach są dostępne dla gości baseny, sauny, masaże i wiele innych.

Pogoda i temperatury.

Bułgaria znajduje się pod wpływem łagodnego klimatu- umiarkowanego, który sprawia, że w miesiącach letnich jest tam bardzo przyjemnie ciepło i w miarę sucho. Temperatury powietrza kształtują się na poziomie 23’ C w dzień i 15’ C w nocy. Opady deszczu są coraz rzadsze i co najważniejsze, mniej obfite. Najwięcej notuje się ich w północnej części kraju, zatem we wschodniej części, gdzie turyści najczęściej się zatrzymują, jest w czerwcu bardzo dużo słonecznych i bezchmurnych dni.

Co robić w czerwcu?

Jeżeli nam się poszczęści, to w czerwcu możemy mieć nawet cały urlop słoneczny i naprawdę ciepły. Wówczas nie będziemy mieć najmniejszego problemu w zorganizowaniu sobie czasu. Można spacerować po pięknych plażach, opalać się w promieniach coraz mocniejszego słoneczka, a także pływać statkiem czy żaglówką. Co odważniejsi mogą spróbować swoich sił w nurkowaniu, można zapisać się na przyspieszony kurs i pod czujnym okiem doświadczonego nurka zanurzyć się w głębinach Morza Czarnego. Czerwiec jest również idealnym czasem na zwiedzanie licznych zabytków, a powinniśmy je rozpocząć od zobaczenia Monastyru Rylskiego. Dawny ośrodek religijny, dziś pełni głównie rolę muzeum, zachwyci swoim przepychem i wielkością.